chrome firefox opera safari iexplorer

Музей М. М. Бенардоса

  • м. Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 2
  • з 9.00 до 17.00

    Вихідний день: середа, четвер
Про музей:

Музей створений за участю Київського інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, відкритий у травні 1981 р. на честь 100-річчя винайдення дугового електрозварювання. Розміщений у поміщицькому будинку, пам'ятці архітектури сер. ХІХ ст.

Експозиція розповідає про життя і творчу діяльність видатного винахідника кін. ХІХ – поч. ХХ ст.ст. М.М. Бенардоса та його послідовників, знайомить з технічними винаходами і проектами. Відтворено робочий кабінет, вітальню, майстерню та лабораторію винахідника, експонуються родинні меморіальні речі, напівавтомати конструкції Бенардоса, зварювальний пост, зразки зварювання.

Виставка «Історія зварювання» знайомить з розвитком технологій зварювання та з'єднання матеріалів з давніх часів до сучасного зварювання в космосі (зокрема, представлені матеріали першого космічного зварника – В. Кубасова). Окремий розділ присвячено Євгену та Борису Патонам – видатним українським вченим у галузі електрозварювання.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути