chrome firefox opera safari iexplorer

Музей народної архітектури та побуту у Львові

  • 79014, м. Львів, вул. Чернеча Гора, 1
  • (032) 299-73-28
  • 10:00-21:00; Понеділок, вівторок — вихідні
  • Дорослий — 10 грн. Дитячий — 5 грн. Екскурсії: Для дорослих — 30 грн. Для дітей — 20 грн.
Про музей:

Музей під відкритим небом — скансен у Львові почав створюватись 1930 р., коли до Львова перенесли визначну пам'ятку української народної архітектури — Миколаївську церкву 1763 р. з с. Кривка Турківського району.

Сьогодні тут експонуються 124 архітектурні об'єкти, які об'єднані у 54 садиби. Музей організований за етнографічним принципом: історико-етнографічні області Бойківщина, Гуцульщина, Лемківщина, Поділля, Полісся, Волинь, Рівнинне Закарпаття, Покуття та етнозони Буковина і Львівщина. Фонди музею налічують понад 20 тисяч експонатів.

Житлові, господарські, виробничі будівлі відтворені в тих ансамблях, до яких вони належали, тобто у сільських комплексах різних соціальних прошарків. Тому в музеї на площі понад 50 га створені мікросела. У житлових і господарських будівлях експонуються одяг, предмети домашнього вжитку, інструменти різних ремесел, знаряддя сільського господарства, транспортні засоби. Також відповідні інтер'єри відтворені і у церквах (а їх тут шість і усі діючі), дзвіницях і каплицях.

Основний фонд музею розділений на 15 груп: одяг, меблі, речі домашнього вжитку, інструменти, сільськогосподарське знаряддя, ткацьке знаряддя, тканини, гончарство, пасічництво, художні промисли і писанки, музичні інструменти, живопис, скульптура, рукописи і стародруки, церковний інвентар.

 

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути