chrome firefox opera safari iexplorer

Музей природи

  • 10014, м.Житомир, вул.Кафедральна, 18
  • (0412) 47-26-04
  • щодня, крім понеділка і неділі, з 10.00 до 18.00
  • для дорослих - 2 грн., для дітей та пільгових категорій відвідувачів-1грн. Вартість екскурсійного обслуговування становить: для дорослих - 14 грн., для дітей та пільгових категорій - 7 грн.
Про музей:

Колекція музею природи була започаткована Волинським губернатором М.І. Чертковим у жовтні 1865 року, коли в Житомирській публічній бібліотеці були виставлені для огляду 48 зразків мінералів та гірських порід. Пізніше сюди приєдналась колекція геолога Г.О. Осовського. Так було закладено основу музею.
В 1901 році музей переходить до Товариства дослідників Волині, стає значним науково-дослідним закладом краю.
Унікальна зоологічна колекція створена відомим краєзнавцем і таксидермістом В.І. Бруховським /1890 — 1969/, нагородженим свого часу Орденом Трудового Червоного Прапора за музейну діяльність.

Фонди музею складають понад 12 тисяч експонатів, серед яких можна виділити: колекцію пісковиків з відбитками третинної флори, колекцію корисних копалин області, яку складають зразки граніту, габро, лабрадориту, а також унікальні зразки топазу, моріону, берилу Волинського родовища.

Безумовну музейну цінність має колекція таксидермічних скульптур птахів області В.І. Бруховського.

28 грудня

Інші дати
Народився Данило Заболотний
(1866, с.Заболотне, Вінницька боласть – 1929) – український мікробіолог та епідеміолог, академік. В Одеському медичному інституті організував першу в світі кафедру епідеміології. Засновник Інституту мікробіології та епідеміології (нині Ін-т мікробіології і вірусології НАН України ім. Д.К.Заболотного).
Розгорнути
Народився Володимир Кульчицький
(1919, с. Кульчиці, Львівська область – 2009) – український правознавець. Автор численних досліджень та вузівських підручників з історії держави і права («Історія держави і права України. Академічний курс у 2-х томах», «Юридична науки і освіта в Україні» та ін.).
Розгорнути