chrome firefox opera safari iexplorer

Музей води

  • вул. Грушевського, 1-в («Майдан Незалежності»)
  • (044) 279-53-33
  • середа–п’ятниця: з 10.00 до 17.00, субота, неділя: з 10.00 до 18.00 (вхід останньої групи – за годину до зачинення). Понеділок, вівторок – вихідні.
  • Безкоштовне відвідування: 22 березня, День Києва, 24 серпня. Вартість квитків (з екскурсією): 15–20 грн.
Варто побачити: Варто провести дослід із мильними бульбашками, погратися в комп’ютеризованій пісочниці, загадати бажання японському коропу, пройти лікнеп з економії води.
Про музей:

Водно-інформаційний центр, або, як усі його називають, Музей води – один із найновіших і найпопулярніших київських музеїв. Відкрився 25 травня 2003 року у старовинній водонапірній башті, яка 140 років тому забезпечувала киян водою. Музей унікальний тим, що тут гармонійно поєднали пізнавальний, розважальний та виховний ефекти екскурсії.

Уся експозиція – під землею, куди потрібно спуститися на ліфті. І там відразу потрапляєш у царство води: величезні акваріуми, гігантський унітаз, моделі артезіанської свердловини та каналізаційного колектора. Екскурсія перетворюється на захопливу подорож за краплинкою води, яка здійснює свій кругообіг у природі. Крім того, екскурсовод розповість про те, як забезпечували питною водою Київ у давні часи, скільки вона коштувала, як прокладали перший водогін. Також ви дізнаєтеся, які етапи очищення проходить річкова вода, перш ніж стане безпечною та придатною до вживання. Побачите ванну кімнату із кранами, з яких постійно тече вода: повна ванна, повна раковина, погано відрегульований змив – це демонстрація нераціонального споживання води.

Музей води – один із найцікавіших для дітей. Тут у великому басейні плавають дивовижні японські коропи кої, які, за чутками, виконують бажання. Якщо піднести близько до води долоню – рибки можуть вистрибнути й торкнутися вашої руки. Загальний подив викликає і величезний, у половину людського зросту, унітаз. В одному із залів є грот, пройшовши через який, можна побачити різні перетворення і стани води. Є тут і водоспад, і дощ із грозою, і гейзери.

У музеї можна відчути себе творцем світу: взявши лопатку, власноруч прокласти в піску русло для річки. А найбільше захоплення – як у дорослих, так і в дітей – викликають гігантські мильні бульбашки. Причому можна не тільки їх видути, а й самому побувати всередині мильної кулі. Враження – незабутні.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути