chrome firefox opera safari iexplorer

Народний музей хліборобської династії Марцун М.А

  • 13000 с. Химричи, Дзержинський район
Про музей:

Музей хліборобської династії ім. М.А.Марцун. Створено у 1979 р. на відзначення і увіковічення великих трудових заслуг хліборобської династії двічі Героя Соціалістичної Праці Марії Антонівни Марцун та її послідовників. Розміщений в центрі села біля клубу. Музею присвоєно звання «народний». В музеї розміщено 4 експозиційні розділи, музей нараховує понад 130 експонатів.

21 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Орлик
(1672, м. Косут, тепер - Білорусь – 1742) – Гетьман України в 1710 – 1742 роках (у вигнанні). При обранні гетьманом в квітні 1710 року складає «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», які пізніше дістали назву Конституція Пилипа Орлика – одна з перших конституцій Європи. Нею Пилип Орлик зобов'язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії.
Ми не можемо незворушно дивитися на страждання нашої милої Вітчизни, бачити порушення її прав за стількома пунктами. Ми не будемо діяти керуючись почуттям помсти, а навпаки – згідно зі справедливістю та правом, що дозволяє кожному боронити свою власну справу та свою власну мету» (Пилип Орлик)
Розгорнути