chrome firefox opera safari iexplorer

Нечаївський літературно-меморіальний музей Ю.І.Яновського

 • 28420, с. Нечаївка,
  вул. Леніна, 33,
  Компаніївський район, Кіровоградська область
 • Понеділок – п’ятниця
  з 8.00-17.00
  Перерва на обід 12.00-13.00
  Вихідні: субота, неділя.
 • для дорослих – 2 грн.; для дітей та студентів – 1 грн.
Про музей:

В одному з мальовничих куточків Кіровоградщини, за18 км. від районного центру  Компаніївки, розташувалося село Нечаївка, яке злилося нині з колишнім хутором Маєрово, народився і провів свої дитячі роки видатний радянський письменник Ю.І. Яновський. Прототипами багатьох героїв  його  творів стали саме односельці.

Саме тому колгоспники колгоспу імені Комсомолу України на свої кошти вирішили увіковічити пам’ять Ю.Яновського, збудувавши у 1972 році на ознаменування 70 – ї річниці від дня народження  письменника, літературно – меморіальний музей  на центральній садибі колгоспу села Нечаївки. На місці, де стояла хата Яновських, зараз — меморіальний знак. Це величезна гранітна брила, доставлена з берегів рідної річки Сугоклеї, де любив купатися малий Юрко і пізніше так прекрасно описав цю річку не в одному із своїх творів.

Музей – це сучасне приміщення із бетону і скла, яке за своєю формою нагадує корабель. Власне це не випадково. У творчості Ю.Яновського поєдналося степ і море. На даний час фонд музею становить 781 експонат. Це особисті речі письменника, його книги, книги інших письменників, подарованих музею,  фото про життя і діяльність Юрія Івановича та його соратників, картини. Перед музеєм пам’ятник письменнику.

Експозиційні розділи:

 1. Дитячі  роки Ю.Яновського,
 2. Навчання Ю. Яновського в реальному училищі м. Єлисаветграда.
 3. Перебування  Ю.Яновського  в м. Києві, Харкові та Одесі.
 4. Воєнні роки.
 5. Драматургія Ю.Яновського.
 6. Лауреати премій Ю.Яновського.

 

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути