chrome firefox opera safari iexplorer

Очаківський військово-історичний музей ім. О.В. Суворова

  • 57500, Миколаївська обл., м. Очаків, вул. Леніна, 1
  • (05154) 2-21-01
Про музей:

У фондах музею зберігається більше ніж 18 тисяч експонатів і ще ждуть свого часу, щоб розміститися в 6 просторих залах, але навіть в таких умовах в музеї проводяться різні виставки, конференції, зустрічі.
Всі експонати – унікальні. Це ордени і медалі (оригінали) періоду Кримської війни 1853 – 1855 років, рідкісні книги, зброя ХVІІІ століття, особисті речі легендарних людей, унікальні документи періоду Другої світової війни, є зала археологічних знахідок з острова Березань. Чим особливо славився воєнно-історичний музей, так це діорамою, яка відобразила штурм фортеці Очаків 6 грудня 1788 року. Знаменита битва стала початком кінця 300-річного володіння Турції територіями в Причорноморських степах. Але для оновлення показу діорами потрібна спеціальна зала. Зараз вона знаходиться в законсервованому вигляді.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути