chrome firefox opera safari iexplorer

Одеський художній музей

  • 65100, м. Одеса, вул. Софійська, 5-А
  • щодня, крім вівторка з 11.00 до 18.00
Варто побачити: виставки сучасних українських майстрів та виставки із своїх фондів. «Розсекречена пам’ять» - виставка архівних документів про голодомор 1932-1933 р. в Україні.
Про музей:

Одеський художній музей колекція вітчизняного образотворчого мистецтва Одеського художнього музею нараховує близько 10 тисяч оригінальних творів від ХVІ століття до сучасності. Зібрання одного з старших художніх музеїв України належить до найбільш значних і різнопланових в країні, охоплює всі види образотворчого мистецтва: іконоопис, живопис, графіку, скульптуру, декоративно-ужиткове мистецтво.

Музей було відкрито у 1899 році за ініціативою Одеського товариства червоних мистецтв, заснованого 1865 році.

Музей міститься у центрі Одеси над морем, у палаці початку ХІХ сторіччя, під ним – об лаштований тоді ж штучний підземний грот, що імітує природну печеру, нині відкритий для відвідування.

Одна з багатіших колекцій вітчизняного мистецтва в Україні – це повні своєрідності ранні світські портрети ХVІІ століття, портрети і картини ХVІІІ-ХІХ ст., створені кращими майстрами епохи, такими як Д.Левицький, В.Боровиковський, О.Кіпренський, В.Тропінін, численна колекція полотен прославленого мариніста І.Айвазовського.

Офорти Т.Шевченка, картини К.Трутовського, Л.Жемчужникова та інших майстрів, на яких впливали ідеї великого кобзаря, роботи відомих художників І.Крамського, О.Саврасова, І.Левітана, І.Шишкіна, А.Куїнджі, І.Репіна, В.Сурикова дають уяву про виникнення і розвиток критичного реалізму в мистецтві Укрїни і Росії ХІХ ст.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути