chrome firefox opera safari iexplorer

Одеський музей західного та східного мистецтва

  • 65026, м. Одеса, вул. Пушкінська, 9-А
  • (0482) 22-48-15
  • щодня, крім середи з 10.00 до 17.00 (каса до 16.30)
    Зимою з 10.30 до 18.00 (каса до 17.30
  • для дорослих - 5 грн.; для студентів, учнів – 2 грн.
Варто побачити: східне мистецтво, колекції мистецтв Італії, Франції, античні зліпки майстрів різних країн і епох, музей налічує 8,9 тисяч музейних предметів, що належать до державної частини Музейного фонду України.
Про музей:

Одеський музей західного та східного мистецтва створений на основі приватних колекцій, зібраних міським Комітетом охорони пам’яток мистецтва та старовини, а також надходжень з музею красних митців і кабінету історії мистецтв Новоросійського університету.

Музей розташований у будівлі архітектури середини ХІХ ст..., побудований у1858 році за проектом архітектора Людвіга Оттона. Це ім’я  знайоме усім шанувальникам творчості О.С.Пушкіна, який увічнив прізвище Оттона у десятому розділі поеми «Євгеній Онєгін», згадавши його батька, відомого одеського ресторатора. Яскраво описано славетні бали у «будинку Абази» на Італійській 9 (так спочатку називались вулиця Пушкінська) і у книзі Олександра Дерібаса «Стара Одеса».

Новий розділ в історії споруди розпочався у 1924 році. Тут було відкрито Галерею старовинного живопису Народного художнього музею, створеного у місті після революції. Пізніше галерея відділилася від Народного художнього музею і, так би мовити, отримала власне обличчя. Його визначили твори західноєвропейських художників ХVІ-ХІХ сторіч. З роками й історичні межі збірки розширилися: відкрилася зала античних зліпків згодом – відділ східного мистецтва.

Одеський музей західного і східного мистецтва – невід’ємна частка культурної історії Одеси. Про це нагадують портрети людей, що лишили по собі добру пам'ять у нашому місті: Рішельє, Дерібаса, Воронцова, Олени Толстої.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути