chrome firefox opera safari iexplorer

Павлоградський історико-краєзнавчий музей

  • 51400 м. Павлоград
    пров. Музейний, 8
Про музей:

Павлоградський історико-краєзнавчий музей було створено на базі громадського історико-революційного музею ім. XXII з’їзду КПРС у 1976 році. Підпорядкований Міністерству культури і мистецтв України.

Народний історико-революційний музей було офіційно засновано 1961 року згідно постанови колегії Міністерства культури, яка ухвалила ініціативу громадськості Павлограда про створення історико-революційного музею на громадських засадах. У створенні музею приймала участь вся громадськість міста. Рада музею складала понад 50 чоловік.

Експозиція громадського музею відкрилася в лютому 1961 року. Фонди на той час складали близько 10 тис. музейних предметів.

Фонди музею поповнилися різноманітними археологічними та краєзнавчими матеріалами і нараховують нині понад 4 тисяч предметів основного фонду.
В документальних та речових колекціях знайшла відображення історія багатогалузевого та багатоструктурного господарства Павлоградщини.
Серед експонатів зберігаються такі унікальні музейні предмети, як:
— кинжал карасуркський Х–ІХ ст. до н. е.;
— кам’яні баби половецькі XI–XIII ст.;
— знак нагрудний «Павлоградский городской голова», 16 червня 1810 року;
— знак нагрудний «50 лет городской управы 1864–1914»;
— блюдо порцелянове кінця XIX ст.;
— комплект карток «Види міста Павлограда» початку XX ст.;
— колекція пляшок пивних заводів м. Павлограда XIX ст.;
— особистий фонд Іллі Олексійовича Натрова, військового капельмейстера, який у 30-ті роки XX ст. служив у м. Павлограді.

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...