chrome firefox opera safari iexplorer

Полтавський літературно-меморіальний музей І.П.Котляревського

  • 36011, м. Полтава, Першотравневий проспект, 18
  • (05322) 7-41-60
  • 9.00 – 17.00. Вихідний день – п’ятниця та неділя.
  • для дорослих – 6 грн.; для дітей – 4 грн. Екскурсійне обслуговування – 20 грн. Безкоштовне відвідування для: дітей-інвалідів; дітей-сиріт.
Варто побачити: унікальне перше прижиттєве видання поеми «Енеїда» 1798 року.
Про музей:

Рідне місто Івана Петровича Котляревського – класика нової української літератури, – свято береже пам’ять про свого геніального сина: у Полтаві є вулиця, ліцей, кінотеатр, бібліотека, парк, що носять ім’я поета. На одній із центральних вулиць міста височить чудовий пам’ятник митцеві, споруджений 1903 року коштом доброчинних народних пожертв.
 
У старовинному будинку, що, за переказами, належав відомому поету Василю Капністу, розташований Полтавський літературно-меморіальний музей І.П.Котляревського, відкритий 28 вересня 1952 року. 

Експозиція музею розташована у шести залах. Сьома – виставкова, де щомісяця презентується нова виставка з творчого доробку сучасних полтавських митців, унікальні зібрання з приватних колекцій тощо.

Велика кількість документів та матеріалів розповідає про життєвий і творчий шлях І.П.Котляревського, вшанування його пам’яті. Письменник виконував чимало різних обов’язків у адміністративних і громадських установах Полтави, дванадцять років перебував на військовій службі, упродовж двадцяти п’яти – працював наглядачем Будинку виховання дітей бідних дворян, вісім років піклувався Полтавським благодійним закладом. Це головні віхи його службової діяльності.  

Щорічно музеєм присвоюється літературна премія для учнівської молоді за кращий поетично-гумористичний твір. Постійно проводяться літературно-музичні вечори, дитячі свята, презентації нових видань, зустрічі з письменниками, науковцями.

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути