chrome firefox opera safari iexplorer

Полтавський музей авіації і космонавтики

  • 36011, м. Полтава, Першотравневий проспект, 16
Варто побачити: зразки і моделі авіаційної і ракетно-космічної техніки – крісло для катапультування, ракети-носії Дніпровського ракетно-космічного центру, висотно-рятувальний скафандр космонавта, штучний супутник Землі, документальні фільми з історії авіації і космонавтики
Про музей:

Експозицію Полтавського музею авіації і космонавтики відкрито для відвідувачів 23 вересня 2001 р. 

Історія створення музею розпочалася у липні 1981 р. з пропозиції генерального конструктора НВО „Енергія”, творця ракетних двигунів академіка В.П.Глушка „створити у Полтаві меморіальний дім-музей Ю.В.Кондратюка”. 

Колекції музею експонуються у шести залах. Вони присвячені внеску вчених, конструкторів, спеціалістів, пов’язаних з Полтавщиною навчанням, працею, генеалогічними та іншими зв’язками, у розвиток аерокосмічної науки і техніки з ХVIII ст. до сьогодення: Засядка О.Д., Кованька О.М., Котельникова Г.Є., Кондратюка Ю.В. (Шаргея О.Г.), Побєдоносцева Ю.О., Кисенка М.С., Челомея В.М. та багатьох інших. Музей має оригінальні фондові зібрання, значна частина з яких є унікальною. 

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...