chrome firefox opera safari iexplorer

Прилуцький краєзнавчий музей імені В.І.Маслова

  • 17500 Чернігівська область, м. Прилуки, вул.Київська, 277
  • (04637) 3-12-48, (04637) 3-12-48
  • 8.00 – 17.00. Вихідний: неділя, понеділок
  • для дорослих – 8 грн.; для дітей – 4 грн.; екскурсія – 20 – 40 грн. День відкритих дверей – 18 травня
Варто побачити: сідло гетьмана Данила Апостола 1713 року, зброя періоду Козаччини з галаганівської колекції, іконопис
Про музей:

Серед музеїв України одним з найстаріших є Прилуцький краєзнавчий. В його стінах зібрані археологічні, історичні, природничі, етнографічні та мистецькі пам’ятки Прилуччини, які розповідають про багатовікову історію Придунайської землі, про її чарівну природу, про видатних українців та їх життя.

В кінці ХІХ століття (1894 р.) на зборах повітового земства 22 вересня було одноголосно прийнято рішення про створення в Прилуках природничо-історичного музею. Першим, хто почав активно збирати місцеву старовину, твори мистецтва, історичні реліквії, був Іван Назарович Капустянський. Саме він відшукав і зберіг для нащадків безцінні рукописи творів великого друга Т.Шевченка Я.П. де Бальмена.

В 1927 році завідуючим окружного музею стає професор Василь Іванович Маслов. Він створив у Прилуках один із найкращих на той час музеїв в Україні. Основою для створення нової експозиції послужила Галаганівська приватна музейна збірка, яка складалася із шедеврів світового мистецтва: Т.Шевченко, Л.Жемчужников, В.Штернберг, І.Соколов, К.Трутовський, О.Іванов, І.Айвазовський, Л.Лагоріо, М.Клод. 

Окрім того, чудова колекція старовинних українських портретів і народних картин 17-19 століть, картини західноєвропейських майстрів, ікони, збірка італійських гравюр, вази з коштовних гірських порід, колекції старовинних меблів, бронзи, килимів, козацької зброї, монет та медалі. Це далеко неповний перелік того, що зібрав і зберіг
В.І.Маслов із своїми помічниками. 

Вдалося зберегти музейне зібрання і в лихолітні роки 1932—1933, 1937 та буремні роки Великої Вітчизняної війни. Лише в 1953 році під приводом нестачі коштів та браку приміщення, з музею було вивезено все найцінніше і найкраще до Чернігівського історичного музею. 

Музей та краєзнавче товариство ім. В.І.Маслова стали ініціаторами випуску щомісячного періодичного видання «Скарбниця».

Сьогодні музей розміщується в будинку колишнього міського голови М.І. Кисловського, побудованого наприкінці ХІХ ст. у стилі модерн. 

13 липня

Інші дати
Народився Ісак Бабель
(1894, м.Одеса – 1940), письменник, драматург і режисер відомий своїми «Одеськими оповіданнями» та збіркою «Кінармія».  
Розгорнути
Народився Петро Непорожній
(1910, м. Яготин, Київська область  - 1999) — учений, професор, доктор технічних наук.  Під його керівництвом була успішно здійснена програма будівництва Рівненської і Запорізької атомних електростанцій, каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі. Міністр енергетики СРСР (1962–1985). Під його керівництвом в Радянському Союзі була створена практично вся енергетична галузь.
«До булави треба голови» (Українське прислів'я)
Розгорнути