chrome firefox opera safari iexplorer

Севастопольський художній музей ім.М.Н.Крошицького

  • Севастополь, просп. Нахімова, 9
Про музей:

Севастопольский художній музей заснований на базі художнього музею Ялти, створеного з приватних колекцій Південного берега Криму і літньої імператорської резиденції в Лівадійському палаці, націоналізованих у 1920 році. В 1927 році частина ялтинської колекції була передана Севастополю і доповнена творами живопису з державного музейного фонду, центральних музеїв Москви і Петербургу. Картинна галерея була відкрита 6 листопада 1927 року. У 1931 році почав комплектуватися відділ радянського періоду, був створений кабінет гравюри. У 1941 році севастопольські зібрання налічували дві з половиною тисячі творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва.
В період Великої Вітчизняної війни основна частина художніх цінностей була вивезена і героїчно збережена директором Севастопольської картинної галереї М.П.Крошицьким. Після війни твори мистецтва Севастопольської картинної галереї тимчасово експонувалися в Сімферополі: Севастополь був повністю зруйнований, будівля музею згоріла. 5 листопада 1956 року галерея знов відкрилася в рідному місті, а з 1965 року називається — Севастопольський художній музей. У 1991 році музею було присвоєно ім'я Михайла Павловича Крошицького. В даний час у музеї понад 8000 творів живопису, графіки, скульптури і декоративно-прикладного мистецтва.

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...