chrome firefox opera safari iexplorer

Військово-історичний музей

  • Чернігів, вул. Шевченка, 55а
  • (04622) 3-90-40, 3-01-87.
  • 9:00-17-00. Вихідні – понеділок, вівторок.
  • для дорослих – 5 грн., для дітей – 3 грн.; вартість екскурсії 30 – 50 грн., іноземною мовою – 75 грн. Безкоштовне відвідування: діти-інваліди, діти-сироти, військовослужбовці строкової служби. Дні відкритих дверей: 18 травня, 1 червня (для дітей).
Про музей:

Військово-історичний музей є відділом Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського. 

Основою створення музею в 1985 році стали колекції матеріалів, що характеризують участь чернігівців у Великій Вітчизняній війні як на фронтах, так і в партизанських загонах і підпільних групах, долю остарбайтерів і в’язнів таборів, розповідають про оборону Чернігівщини в 1941 р. та її звільнення від німецько-фашистських загарбників восени 1943 р., про участь наших земляків у так званих локальних збройних конфліктах в Кореї, В’єтнамі, Єгипті, Афганістані тощо; про формування Збройних Сил незалежної України, їхню участь у міжнародних миротворчих операціях під егідою ООН; про ліквідацію аварії на Чорнобильській АЕС і її наслідків. Це документи, фотографії, зброя, нагороди, військове спорядження, особисті речі, робочі інструменти, якими користувалися представники різних родів військ, живописні і графічні твори, книги. 

Загалом – понад 11 тисяч одиниць збереження.

Увагу відвідувачів привертає, у першу чергу, насиченість експозицій зброєю різних епох, листи з фронту та з німецької неволі, фотоапарат фотокореспондента газети “За нашу победу” В.М. Андронова, понівечений осколком; нагороди Ф.І. Короткова, командира обласного з’єднання партизанських загонів; матеріали двічі Героя Радянського Союзу льотчика авіації далекосяжної дії, який у серпні 1941 року бомбардував Берлін О.Г. Молодчого, О. Власенка, миротворця ООН, який загинув поблизу Сараєва тощо. 

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути