chrome firefox opera safari iexplorer

Вовчицький краєзнавчий музей ім. І.І.Саєнка

  • 37533, Лубенський район, с. Вовчик, вул. Леніна 32-А.
  • з 8 до 17 години, перерва з 12 до 13 год., вихідні дні – понеділок, вівторок
  • Відвідування музею та екскурсійне обслуговування – безкоштовне
Про музей:

Вовчицький краєзнавчий музей ім. І.І.Саєнка заснований у 1948 році Іваном Івановичем Саєнком – заслуженим учителем УРСР, відмінником народної освіти.

У 1968 році музею було присвоєно звання «народний». Серед експонатів багато рідкісних і унікальних предметів з різних періодів історії, які розміщені у десяти залах і об'єднані у розділи: «Давнє минуле села», «Природа рідного краю», «Історія села до 1917 року», «Село Вовчик у період 1917—1941 рр.», «Велика Вітчизняна війна» та ін. В одному із залів знаходиться картинна галерея, де можна ознайомитись з творами графіки, живопису та скульптури майстрів України, зразками народної творчості: вишивкою, керамікою, художнім ткацтвом. 

Гордістю галереї є серія ілюстрацій до творів Т.Г.Шевченка, Марка Вовчка та Лесі Українки народного художника СРСР М.Г.Дерегуса.  

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути