chrome firefox opera safari iexplorer

Жовтоводський міський історичний музей ім. Ю.І.Пригожина

  • 53210, Дніпропетровська обл., м. Жовті Води, вул.Петровського, 25
  • (5652) 33-7-79, 26-1-61
  • щоденно з 09.00 до 18.00
    Вихідний: субота, неділя
  • • для дорослих – 2 грн. • для дітей, учнів, студентів –1грн.
Про музей:

Заснований 1985р.Звання народного присвоєне 1990 р. Розташований в окремому будинку площею 1400 кв.м. Зберігається понад 9000 музейних предметів – різноманітних джерел з історії міста, розвитку промисловості регіону.

Особливу цінність має колекція годинників ХIХ-ХХ ст., яку зібрав і передав міській громаді колекціонер Ю.І.Пригожин, чиє ім’я присвоєно музею. Щорічно музей відвідують 7000 чол.

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути