chrome firefox opera safari iexplorer

«Імена України: Григорій Сковорода»

21 вересня 2010 о 11:29

Акція „Імена України: Григорій Сковорода” відбувалася у два етапи – 10 листопада 2007 р. на Харківщині та 1 грудня 2007р. на Полтавщині, напередодні 285-ї річниці з дня народження відомого філософа.

Зокрема, 10 листопада, у с. Сковородинівка, де український філософ провів останні роки свого життя та помер 9 листопада 1794 року, для представників мас-медіа відбулося екскурсія у Літературно-меморіальному музеї Григорія Сковороди, а також вистава мюзиклу відомого композитора Геннадія Татарченка „Містер Сковорода” у Харківському театрі опери і балету.

1 грудня 2007 року на Полтавщині у с. Чорнухи напередодні 285-ї річниці з дня народження видатного українського філософа, поета, педагога, відбувся другий етап акції, зокрема, відвідання школи та музею Григорія Сковороди, а також вистава мюзиклу „Містер Сковорода”.

Ініціатор акції Микола Томенко:

„Невипадково в рамках акції „Україні потрібні герої” ми звертаємося до постаті українського мандрівного філософа Григорія Сковороди, адже у грудні ми відзначатимемо вже 285-ту річницю з дня його народження.

Постать Григорія Сковороди є унікальною для України, тому наше завдання – повернути його у сучасність та по-новому прочитати автора своєрідної філософії серця і філософії свободи. Переконаний, що таке сучасне прочитання Григорія Сковороди стане корисним для всієї України.

Автентичне розуміння філософії Григорія Сковороди є дуже важливим, оскільки сьогодні правляча еліта м’яко кажучи, не до кінця розуміє творчу спадщину цієї визначної постаті для України. Класичний приклад цього — те, що портрет людини, яка свого часу боролася з культом грошей і розкоші та сповідувала принцип аскетичного, простого життя (доводив важливість духу над плоттю) став чомусь символом найбільшої грошової купюри України номіналом у 500 гривень.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути