chrome firefox opera safari iexplorer

У рейтингу процвітання Україна за рік втратила 8 позицій

29 жовтня 2010 о 23:31

Згідно з рейтингом за 2010 рік національного добробуту країн, або, як його ще називають, рейтингом процвітання, Україна, в порівнянні з минулим роком, здала позиції, опустившись у списку з 61-го місця на 69-те (всього в рейтингу 110 країн).

Згідно з висновками експертів британського незалежного НДІ Legatum спільно з Oxford Analytica і Gallup World Poll Service, українці живуть в умовах дуже нестабільної економіки — ми знаходимося в шістці країн з найвищим рівнем інфляції в світі (25%).

Заощадження українців — 19% від ВВП, що нижче середнього світового показника. Тільки 4% населення України задоволені можливостями ринку праці, через що Україна опинилась на 30 місці у списку за рівнем «витоку мізків».

Серед економічних показників — добре справи йдуть лише з рівнем безробіття, який офіційно становить 2,3%, і з темпами збільшення користувачів мобільним зв'язком, який найвищий в світі.

Лише 5% українців довіряють своїм банкам, а 13% — судовій системі.

У списку доступності харчування та житла ми на 84-му місці, а в списку ефективної роботи уряду — на 98-му.

Уряд України є одним з найменш популярних у світі. Тільки 10% думають, що вибори в країні відбуваються чесно. Проте українці потрапили у двадцятку країн, де люди почуваються безпечно, висловлюючи свої політичні погляди.

Серед різних категорій найкраще справи в Україні, за даними дослідження, йдуть з освітою — тут ми на 40-му місці. У нас майже поголовна грамотність, а за кількістю людей, що мають закінчену середню освіту, ми знаходимося на 8-й позиції. При цьому тільки 52% українців задоволені своєю освітою, а 31% вважають, що їхні діти мають можливість вчитися і нормально розвиватися.

За можливістю отримання якісної базової медичної допомоги Україна знаходиться на 48-му місці. Але ми скаржимося на втому і хронічні проблеми зі здоров'ям, а за рік рівень смертності немовлят збільшився на 2% (за цим показником ми на 61-й позиції).

Що стосується безпеки, то лише третина українців не бояться вночі ходити по вулицях. При цьому ми є вельми черствої нацією — ми другі з кінця у списку готовності допомогти незнайомцям, і лише 5% роблять регулярні пожертви на благодійність.

Загалом, 25% українців задоволені своїм рівнем життя, що є одним з найнижчих показників у світі.

Другий рік поспіль найбільш процвітаючими у світі залишаються країни Північної Європи. На перших трьох позиціях — Норвегія, Данія і Фінляндія, які лідирують і в рейтингу журналу Forbes найщасливіших країн. Канада зайняла сьоме місце, а США — десяте.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути