chrome firefox opera safari iexplorer

У школах запровадили новий предмет «Ми господарі Євро-2012»

17 листопада 2010 о 10:21

Українські школярі отримуватимуть оцінки за футбольні знання. Новий навчальний курс «Ми господарі Євро-2012» запровадили цього року спеціально до чемпіонату з футболу для учнів 10 та 11 класів шкіл Київської, Львівської, Харківської та Донецької областей та міста Києва.

Та от підручників для курсу не виготовили і навіть не передбачили окремого вчителя.

Дар’я Безродна, журналіст: «Одна з перших шкіл, де впровадили курс до чемпіонату Євро 2012 знаходиться у кількох метрах від недобудованого олімпійського стадіону. Але про відставання від графіків та інші недоліки підготовки у Міністерстві освіти учням вирішили не розповідати».

Він ледве стримується, щоби не ходити класом. Учитель фізичного виховання столичної школи Сергій Чешейко перекваліфікувався в експерта з Євро-2012. Тепер окрім звичних уроків фізкультури раз на тиждень він розповідає учням про футбол.

Сергій Чешейко, заслужений учитель України: «Фінальний матч закінчився з рахунком 2:0. перший м’яч забив Гуліт. А другий Марк Ван Басет. Неймовірний був гол. Ой, неймовірний. З правого флангу з льоту».

Спеціальних підручників, як і вчителів, для курсу Міністерство освіти не передбачило. Діти шукають інформацію у довідниках, Інтернеті. Як правило, активніші на цих уроках хлопці.

Станіслав Шмідт, учень 11 класу: «Якась новинка в житті. Все дуже цікаво. Твоя країна проводить такий чемпіонат. Дуже цікаво спостерігати за цим і вивчати».

Бардач Олена, учениця 11 класу: «Курс дуже цікавий. Це розширює наш світогляд».

Денис Рожко, учень 11 класу: «Може буду десь підпрацьовувати біля стадіону і отримую білети».

Інформація для учнів відповідає радше знанням волонтерів, кажуть вчителі. В Міносвіти нічого страшного у цьому не бачать.

Сергій Дятленко, Начальник відділу природничо-математичної освіти МОН: «Коли приїдуть іноземні туристи і теперішні учні, а в майбутньому це молоді люди зможуть розказати іноземним туристам про своє місто. Особливості доїзду, проїзду».

Курс «Ми господарі Євро-2012» проводять за рахунок варіативної складової. Тобто, один предмет з необов’язкової програми замінять новим. Але лише на цей та наступний навчальні роки.

19 січня

Інші дати
Хрещення Господнє (Водохреща)
Там, на річці на Йордані Там Господь Христос хрестився, З рук Хрестителя Івана У святій водичці вмився" (Ярослав Вільшанко)
Розгорнути
Народився Гордій Левченко
(1897, с. Дубрівка Житомирської обл. - 1981) - військово-морський діяч, адмірал, головнокомандувач Балтійського флоту. У 1939-1942 роках - заступник наркома ВМФ СРСР. Під час Другої світової війни керував обороною Криму.
Розгорнути
Народився Тимофій Левчук
(1912, с. Бистрівка Житомирської обл. - 1998) - українського кінорежисера, народного артиста. Фільми: "Іван Франко", "Калиновий гай", "Два роки над прірвою", "Помилка Оноре де Бальзака", "Родина Коцюбинських" та ін.
Розгорнути
Народилася Марія Тим'як
(1889, м. Косів Івано-Франківської обл. - 1970) - народний майстер мистецької кераміки. Створювала оригінальний побутовий посуд (миски, глечики), вазочки і фігурки, оздоблюючи їх геометричним орнаментом. Вироби зберігаються у музеях Києва і Львова.
Розгорнути