chrome firefox opera safari iexplorer

Міст Патона витримав «живий ланцюг» до дня Соборності

22 січня 2011 о 20:22

Київська молодь 22 січня вчергове взялася за руки на мосту імені Патона, щоб символічно утворити «живий ланцюг», як символ злуки УНР та ЗУНР. Учасники акції розділилися на дві великі групи і сходилися до центру мосту з двох берегів, щоб об'єднатися посередині.

Кияни та гості міста принесли з собою державні прапори, розписували обличчя синьо-жовтими кольорами, прив'язували на одяг стрічки. Група молоді, яка йшла з правого берега, тримала в руках аркуші паперу формату А4 з літерами, які собою складали напис «Західно-українська народна республіка». З протилежного боку, відповідно «Українська народна республіка». Водії автівок, які в той час проїжджали мостом, сигналили на підтримку учасників акції. До заходу також долучилися велосипедисти, які постійно кружляли мостом в обох напрямках.

У заході взяли участь представники громадянського руху «Відсіч», «Молода Просвіта», «Український погляд», «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», СТК «Скіфи», ВМГО «Демократичний Альянс»», РЦПВ «Звитяга», Спудейське Братство НаУКМА, НСОУ «Пласт» (станиця Київ), Фундація регіональних ініціатив. Братство козацького бойового звичаю “Спас”, яке організувало дійство, вважає, що акція проведена успішно.

Вадим ВасильчукВадим Васильчук, Братство козацького бойового звичаю «Спас»
— Оскільки сьогодні був вихідний день, тому нам вдалося більше людей зібрати, ніж минулого року. Основна мета була — об'єднати два береги. Фактично ми це зробили. Нам не вистачило буквально 50 метрів з одного боку, 70 чи 80 з іншого. Наступного року ми хочемо зробити це повноцінно, тим паче що у 2011-му 22 січня теж припадає на вихідний день. Було багато друзів-партнерів, які нам допомагали. Ці організації самі зголошувалися, що дуже приємно, і за що ми їм вдячні. Були спроби прийти на акцію з політичними прапорами. Але ми тим людям відмовили, і ще раз попередили, що акція без політики. Відповідно, мені дуже приємно, що «Наша Україна» долучилася до цього проекту без прапорів. Це як крок, я вважаю. Бо інші сили ставили наявність партійних прапорів як умову участі. 

Цього разу «живий ланцюг» вперше за 4 роки проведення акції, збирали з південного боку мосту, бо тротуар навпроти перекрили. Комунальники обнесли його загороджувальними стрічками. А з обох боків тротуару встановили таблички з написом «ремонт».

Найголовніший з-поміж групи у помаранчевих жилетах, що назвався інженером мосту, але не вказав свого прізвища, наголосив, що ніякої політики в перекритті тротуару немає. А молодь не пустили на північну сторону мосту через аварійність. Мовляв, місцями пішохідна доріжка має провалля і ризикувати здоров'ям учасників акції ніхто не буде. На питання, чому саме північну сторону перекрили, посадовець наголосив, що вона швидше руйнується від погодних умов, бо не так висихає під дією сонця, як південна.

До слова, на північній частині мосту дійсно є прогини та тріщини асфальту, через які місцями видно річку. Хоча зі слів Вадима Васильчука, на нараді в КМДА, де обговорювали акцію, ніяких застережень щодо мосту організаторам не висловлювали. Лише вранці 22 січня стало відомо, що міст частково перекритий. На думку «Спасівця», добре що хоч другу частину мосту не перекрили, адже так місцева влада могла зірвати акцію загалом...

Правоохоронцям подарували синьо-жовті стрічки

Після виконання гімну на мосту учасники акції сфотографувалися напам'ять на лівому березі, подивилися на вистріл з козацької гармати, отримали синьо-жовті стрічки як сувеніри і розійшлися. Наступного року обіцяють зібрати ще більше людей.

Богдан Гдаль, для «Рідної країни»

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути