chrome firefox opera safari iexplorer

Найстарша мама в Україні хоче ще народити

25 липня 2011 о 14:51

Нагадаємо, 22 лютого 2011 року Підвербна народила малюка, потрапивши до Книги рекордів України. Щоб завагітніти, жінка сім років збирала гроші (майже 40 тис. грн) на курс лікування і штучне запліднення, пише газета «Сегодня».

Як зізнається найстарша українська мама, у поліклініці до дитини ставляться не дуже добре.

«Ходила до дільничного педіатра. Так вона дуже погано поставилася до дитини — почала ніжки викручувати Марійці, на пупок і груди тиснути. Навіщо?! Ще зашкодить дитині! Коли я навесні потрапила з температурою в лікарню, мені пропонували написати відмовну від доньки. Якби її в мене забрали, то отруїлася б тут же, на очах у всіх! Мені жити без неї тепер немає сенсу!», — каже 66-річна українка.

Її також обурює, що в медичній картці доньки написали: «Вроджена недорозвиненість дитини».

«Я сама працювала медсестрою і бачу, що донька моя розвивається нормально. Вона тямуща, все розуміє, — каже Валентина. — Купила їй букварик, їй подобається розглядати картинки. Намагається ручкою схопити кольорову кульку, яка намальована на матраці. Я прибрала ковдрочку і простирадло, а то вона їх в рот тягне. Спить поки просто на матраці».

Доглядати за дитиною пенсіонерці допомагає няня. За роботу їй платять небайдужі люди з Москви.

«Вони самі не хочуть, щоб їхні імена дізналися, тому й тримаю в секреті. По дому я роблю все сама. Няня більше сидить з дочкою або допомагає спустити коляску по сходах, коли йдемо на прогулянку. Я їй дзвоню, і вона приходить допомогти», — каже Підвербна.

«А грошима мені особисто ніхто не допомагає, раніше надсилали люди з Москви. Живу на пенсію і на допомогу держави на дитину. Раніше сподівалася, що влада виділить мені нову квартиру. Але відмовили, сказали, що моїх 17 квадратів житлової площі вистачить. Кажуть, що на одну дитину повинно бути не менше 12 квадратів», — зазначає жінка.

Вона хвилюється, щоб люди не подумали, що пенсіонерка не зможе подбати про дитину, і тоді медики взагалі заборонять народжувати жінкам віком від 54 років. Раніше Українська асоціація репродуктивної медицини пропонувала прийняти такий закон.

«Діти — це така радість! Якби у мене були гроші, народила б і другого», — зізнається Підвербна. Жінка запевняє, що дитина забезпечена усім необхідним.

21 березня

Інші дати
Яків Гандзюк
1873 – видатний український військовий діяч, генерал-майор. Одним із перших на Південно-Західному фронті українізував російську дивізію, яка ввійшла до складу Першого українського корпусу генерал-лейтенанта П.Скоропадського.
Розгорнути
Народився Олександр Лотоцький (Білоусенко)
1870 – український письменник, науковець, державний діяч, активний захисник української мови й письменства. Укладач читанок-хрестоматій; автор казок, оповідань за фольклорними мотивами.
Розгорнути
Народився Модест Мусоргський
1839 – російський композитор. На українську тему написав оперу «Сорочинський ярмарок»; першим із російських композиторів звернувся до творчості Т. Шевченка – на тексти фрагментів із поеми «Гайдамаки» написав пісні «Гопак» та «На Дніпрі».
Розгорнути
Народився Олексій Шовкуненко
(1884, м. Херсон – 1974) - український живописець майстер пейзажу і портрета, педагог. Автор картин «Дніпробуд», «Одеський суднобудівний завод», «Осінні квіти», «Конча-Заспа», портрети В.Заболотного, М.Рильського, С.Ковпака, М.Лисенка.
Розгорнути