chrome firefox opera safari iexplorer

Найкращі народні ляльки — з Полтави та Черкас. Фото

10 серпня 2011 о 08:23

За підсумком всеукраїнського конкурсу від «Рукотворів» на кращу традиційну народну ляльку, мистецтвознавці обирали найкращі роботи і відзначили майстрів за кількома номінаціями.

Так, перемогли Тетяна Саєнко та Алла Маркар’ян з Полтави, і Лідія Колесник з Черкас.

У спеціальних номінаціях відзначені: за вишивку — сестри Тетяна та Наталка Катриченки з Києва, за майстерність — Ольга Костюченко з Чернігова, за стильність — Олена Лабунька (Дніпропетровщина-Львів), за образність — Світлана Ковальова (Харків-Луганщина) та за регіональний костюм — Людмила Павлова з Тернополя.

Роботи визначали: заступники директора Музею Івана Гончара, мистецтвознавці Юрій Мельничук, Ігор Пошивайло та Тетяна Пошивайло, а також директор Художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв, майстер авторської ляльки Оксана Смерека-Малик.

Переможці та учасники отримали призи та символічні подарунки від спонсорів конкурсу: видавництва «Родовід» та магазину «Світ рукоділля».

Ляльки-переможці:

Лялька Алли Маркар'ян (Полтава)

 

Лялька Тетяни Саєнко (Полтава)

 

Лялька Лідії Колесник (Черкаси)

Нагадаємо, у столичному Музеї Івана Гончара до 25 серпня проходить виставка традиційної української народної ляльки, на якій представлені понад 60 робіт з різних регіонів України.

Інформацію про кожного, хто долучився до проекту і про передісторію проведення конкурсу можна прочитати тут.

* Фото надані «Рукотворами»

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути