chrome firefox opera safari iexplorer

Україна виходить на четверте місце у світі з виробництва яблук

23 вересня 2011 о 11:03

У 2011 році Україна виходить на четверте місце у світі з виробництва яблук, і на п’яте-шосте — з виробництва томатної пасти.

Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, виступаючи в четвер у Києві на конференції, присвяченій презентації чергового аналітичного звіту Американської торговельної палати в Україні «Партнерство з метою підвищення конкурентоспроможності економіки України 2011—2012».

«Я із задоволенням констатую, що на сьогодні, в цьому році ми виходимо на четверте місце у світі з виробництва яблук. Я впевнений, що найближчим часом ми будемо мати п'яте-шосте місце з виробництва томатної пасти у світі. Це важливо», — сказав він.

Разом з тим нагадаємо, що раніше прем'єр-міністр Микола Азаров висловив невдоволення, що українці звикли і змушені замість своїх купувати польські яблука, турецькі помідори і єгипетську картоплю, і що таку ситуацію потрібно терміново змінювати, враховуючи потенціал їх вітчизняного виробництва (за офіційними даними Мінагрополітики, в Україні до кінцевого споживача не потрапляють близько 50% овочів).

Також нагадаємо, що загальна сума імпорту овочів і фруктів в Україну у 2010 році порівняно з 2005 роком зросла у 4,2 рази, перевищивши $860 млн, при цьому у фізичному виразі імпорт продукції плодоовочівництва виріс на 77%.

Так, міністр М.Присяжнюк підкреслив, що першочерговим завданням для країни є забезпечення продовольчої безпеки. За його словами, Україні необхідно мінімізувати імпортозалежність в аграрному секторі.

«Ми сьогодні поки що не в достатній кількості виробляємо м'ясо свинини, імпортуємо м'ясо яловичини, у нас на низькому рівні обсяги виробництва молока. Держава на наступний рік сконцентрує державну підтримку на цих напрямках», — зазначив він.

Міністр нагадав, що програма економічних реформ президента України Віктора Януковича ставить одним з пріоритетів аграрний сектор. «Сьогодні світові аналітики говорять, що можливості аграрного сектора на сьогоднішній день не використані навіть на половину», — вказав М.Присяжнюк.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути