chrome firefox opera safari iexplorer

Цьогоріч відреставрують палац Любомирських

10 жовтня 2011 о 14:35

У Львові компанія «Ренесанс» має відреставрувати цього року фасад палацу Любомирських зі сторони площі Ринок. На це виділено 760 тис. грн із міського бюджету. Про це 10 жовтня повідомив в. о. начальника управління капітального будівництва Львівської міської ради Ігор Фалюта.

В. о. начальника управління капітального будівництва Львівської міської ради також повідомив ZAXID.NET, до початку реставраційних робіт було відремонтовано каналізацію, водопостачання будівлі. Ці роботи виконував «Львівводоканал».

Зараз працівники «Ренесансу» розчищають фасад. За інформацією Фалюти, цьогоріч фірма має виконати реставрацію фасаду, вікон та підсилити опори даху будівлі. 10 жовтня у Галицькій райадміністарції відбудеться робоча нарада, під час якої дискутуватимуть, як проводити реставрацію вікон – на місці, чи таки частину із них замінювати.

Загалом, проект реставрації, виконаний інститутом «Укрзахідпроектреставрація», передбачає реставрацію і фасаду з боку вулиці Руської. Її, як повідомив І.Фалюта, будуть проводити у наступному році.

Також передбачено провести реставрацію кутових елементів декору на будинку. Як зазначив І.Фалюта , дискутується питання, де проводити реставрацію: на будівлі, чи в майстерні.

Зазначимо, що у будинку №10 на пл. Ринок у Львові зараз діє Музей етнографії. Будинок – пам’ятка національного значення, Палац Любомирських, 17 століття. Наприкінці ХІХ століття тут розташувалося товариство «Просвіта», а в 1941 році з балкону був проголошений Акт відновлення української державності і сформований уряд Я.Стецька.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути