chrome firefox opera safari iexplorer

У Харкові Майдан Карла Маркса стане Благовіщенським

14 жовтня 2011 о 12:18

Харківський Майдан Карла Маркса стане Благовіщенським. Таке рішення ухвалили, 13 жовтня, на міській комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища. Члени комісії одноголосно постановили повернути майдану його первісну назву, втрачену за радянської влади, повідомили УНН у прес-службі Харківської міськради.

Також на засіданні комісії ухвалили рішення встановити на базарному майдані Благовіщенського ринку пам'ятну стелу на честь історичних подій — масового знищення мирного населення військовими злочинцями.

Крім того, члени комісії вирішили встановити меморіальні дошки Героям Радянського Союзу полковникові Олександру Толмачову і генерал-лейтенантові Івану Пятихіну на будівлі загальноосвітньої школи №41 у районі ж/д ст. «Основа», льотчику-космонавту Валентинові Бондаренку на будівлі по пров. Бондаренко, а також воїну-інтернаціоналісту Володимирові Киселю на будинку по пр. Людвіга Свободи, 35, де він мешкав.

Також на засіданні ухвалили рішення про оформлення вул. Культури як історико-культурного об'єкта. На базі цієї вулиці планують створити екскурсійну зону.

Крім цього, члени комісії вирішили встановити меморіальний знак на честь загиблих велосипедистів. Місце буде узгоджено на найближчих засіданнях комісій.

ДовідкаМайдан Карла Маркса — один з найстаріших у місті. Благовіщенську церкву побудовали тут не пізніше від 1659 року. Храм надалі неодноразово перебудовували. У 1901 році він набув сучасного вигляду. Сьогодні Свято-Благовіщенський собор Української Православної Церкви є перлиною храмової архітектури Харкова та всієї України. Собор посідає центральне місце на пл. Карла Маркса.

 

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути