chrome firefox opera safari iexplorer

Укрзалізниця дозволить орендувати поїзди

20 жовтня 2011 о 10:11
uz.gov.ua

Держмонополія Укрзалізниця пропонує приватним компаніям самостійно зайнятися пасажирськими залізничними перевезеннями, пише КоммерсантЪ-Украина .

Як пише видання, вони зможуть орендувати рухомі склади і окремі вагони. У монополії розраховують насамперед на інтерес туроператорів. Переговори з ними пройдуть в найближчу п'ятницю.

У вчорашньому повідомленні Укрзалізниці (УЗ) з посиланням на гендиректора Володимира Козака йдеться, що адміністрація може здавати в оренду операторам пасажирські вагони. «Якщо інвестор готовий взяти в оренду вагони, капітально їх відремонтувати і, наприклад, вночі возити пасажирів, ми підемо йому назустріч і надамо рухомий склад», — сказав Козак.

У першу чергу Укрзалізниця розраховує на співпрацю з туроператорами, які зможуть брати в оренду сезонні потяги — наприклад, в період зимових свят, пише газета. «У цю п'ятницю відбудеться зустріч керівництва УЗ та представників туркомпаній, на якій буде обговорюватися можливість організації таких перевезень, — розповіли в прес-службі УЗ .- Необхідно щось робити з наявною ситуацією: під час свят туркомпанії швидко викуповують більшу частину місць в поїздах для своїх клієнтів, і у звичайного пасажира виникає серйозна проблема з купівлею квитків».

Оператору буде наданий не тільки склад, але і локомотив і локомотивна бригада, наголошується в статті. Скільки може коштувати така послуга, в УЗ ще не підраховували: «Ми будемо виходити з пропозицій операторів».

Цей проект потрібен Укрзалізниці в рамках планованого переходу на денний графік руху пасажирських поїздів. Як нагадує видання, президент Віктор Янукович виступає за скасування до 2016 року нічних рейсів внутрішніх поїздів. У наступному році в УЗ мають намір зменшити річний оборот пасажирських поїздів на 25% — з 160 до 121 пари. Крім того, планується скасування 30 нічних маршрутів, а кількість денних збільшити з 18 до 22.

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі