chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні стартував Всеукраїнський тиждень допомоги безнадійним хворим

04 жовтня 2011 о 14:37

Тиждень соціальних акцій та спеціалізованих заходів, що відбудуться по всій Україні, проводиться з нагоди Всесвітнього дня паліативної допомоги, який світ відзначає 8 жовтня.

Організатором проекту виступила Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги, до діяльності якої активно долучаються церковні діячі, представники громадських організацій та відомі особистості (Даша Малахова, Ірена Карпа, Владислав Яма, Владислав Ващук, Гайтана тощо), пише Україна молода.

«Це початок великої справи. Щороку цей світ залишає більше 700 тисяч українців, і близько 500 тисяч із них не можуть гідно провести останні дні свого життя. Це нагальна проблема. Люди заслуговують на достойну старість і якісне лікування тяжких хвороб. І в цьому їм допомагатимуть хоспіси та паліативні центри. Цивілізований світ уже давно випробував цю систему. У нас же навіть не всі громадяни ще розуміють, що таке хоспіси і яке вони мають значення. Тому зараз ми робитимемо все, що в наших силах, аби прийти до вирішення цієї проблеми на законодавчому рівні», — зазначив голова правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги Василь Князевич під час презентації соціального проекту «Зупинимо біль разом!».

В Україні катастрофічно не вистачає спеціалізованих медичних закладів, які мають можливість надавати невиліковно хворим людям паліативну допомогу (низку заходів, які полегшують біль) та психологічну допомогу — їхнім родичам після смерті близьких.

Станом на сьогодні в нашій державі діє лише 12 стаціонарних хоспісів та 20 дорослих і дитячих паліативних відділень.

Незважаючи на всі переваги, українські заклади хоспісного формату і досі страждають від проблем, з якими зіткнулися ще в перші роки свого функціонування. «За 15 років роботи в Україні ми не просунулися далеко вперед, тому що не вистачає фінансування, професійних кадрів, волонтерів, навіть мови немає про підтримку з боку держави і громадськості. Особливо турбує те, що немає належної кількості знеболювальних препаратів. Ми раді, що з допомогою Української ліги це питання просуватиметься вперед на державному рівні. Суспільство має зрозуміти, що хоспіси — це центри не тільки для немічних літніх людей: ми надаємо допомогу всім тяжкохворим, незалежно від віку», — наголосила головний лікар Івано–Франківського обласного хоспісу Людмила Андріїшин.

У рамках Тижня хоспісної та паліативної допомоги Українська ліга за підтримки впливових персоналій проведе ще низку заходів, які привернуть увагу держави та громадян до покращення стану хоспісів. А наприкінці Тижня буде організовано благодійний аукціон, гроші з якого спрямують на підтримку українських хоспісів. Завершиться акція спільним молебнем у церквах усіх релігійних конфесій України.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути