chrome firefox opera safari iexplorer

У селах людей за межею бідності вдвічі більше ніж в містах

16 листопада 2011 о 10:10
glavcom.ua

В Україні експерти фіксують величезне розшарування по бідності між населенням села та міста: в містах за межею бідності – 15% родин, а в селах – 36%. Заявив провідний експерт Центру імені Разумкова, екс-заступник міністра праці та соціальної політики Павло Розенко.

При цьому, як уточнила провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко, якби підрахунки провадилися за європейськими стандартами, цей розрив був би ще більшим. Адже більшість селян має лише сезонну роботу і хотіла б працевлаштуватися у свій вільний від традиційного заняття час.

Загалом, кількість безробітних українців в першій половині цього року перевищувала один мільйон вісімсот тисяч осіб, або 8,9 відсотка від працездатного населення держави, повідомила Лідія Ткаченко. Цей показник є одним з найкращих в Європі, заявив Павло Розенко. «В країнах Єврозони рівень безробіття складає 12-13 відсотків», – нагадав він.

Навіть під час економічної кризи, яка почалася 2008 року, українським працедавцям вдалося уникнути «серйозних потрясінь», оскільки вони вдалися до скороченого робочого дня та відпусток коштом робітників, сказав Розенко. Водночас, він визнав, що попри високий ступінь зайнятості в Україні, цей показник «не виконує свою головну соціальну функцію – не захищає людину від бідності». За підрахунками фахівця, 23 відсотки родин,  в яких всі їхні члени мають роботу, все одно перебувають за межею бідності, а в родинах, де працює лише одна людина, цей відсоток сягає 35-37.

Серед причин бідності зайнятого населення України Розенко назвав «політику держави зі збереження дешевої робочої сили та тінізацію економіки». Ненормальним експерт назвав і той факт, що в структурі доходів українців 42 відсотки становить зарплатня, а решта  39 відсотків – соціальні трансферти та допомога. Це суперечить європейській практиці, де зарплатня становить до 60 відсотків від загальної суми доходів, сказав Розенко.

Ще однією сумною тенденцією він вважає те, що «Україна стоїть на порозі ще однієї хвилі масового відтоку кваліфікованої робочої сили та інтелектуального потенціалу». Через державну політику зі здешевлення робочої сили, на думку експерта, заявки на отримання грін-карти на роботу в США подали 853 тисяч громадян України. За цим показником, повідомив Розенко, Україна посіла третє місце в світі після Нігерії і Гани.

20 січня

Інші дати
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути