chrome firefox opera safari iexplorer

Одна з найкращих хорових капел Європи святкує 25-річчя

15 грудня 2011 о 10:21

Одна з найкращих хорових капел Європи «Орея» святкує 25-річний ювілей. Цього року на престижному Міжнародному хоровому конкурсі в Іспанії вона виборола Гран-прі. Водночас «Орея» встановила рекорд конкурсу, набравши 99 відсотків голосів і отримавши «Приз глядацьких симпатій». Також серед здобутків аматорського колективу із Житомира – перемоги на міжнародних конкурсах у словенському Мариборі, французькій Турі та болгарській Варні. 

Житомирська хорова капела «Орея» цього року виборола Гран-прі 43 Міжнародного хорового конкурсу в іспанському місті Толоса. Художній керівник «Ореї», Олександр Вацек розповів, що це конкурс, участь в якому беруть найкращі хори світу, зокрема, з Великобританії, Італії, Китаю, Німеччини, США, Філіппін та інших країн. І це Гран-прі – найбільший здобуток «Ореї» за чверть століття її існування. Водночас, за словами Олександра Вацека, саме завдяки цій перемозі розпочалася співпраця житомирської капели із Дрезденським камерним хором.

«Модерний композитор Ганс Юхим Хеспус запропонував авангардну роботу, у якій жоден звук не повторюється і мова така, якої не існує у світі. Там були стогони, крики, божевільна музика. Композитор був шокований, що український хор співав без нот. Він сказав: «Це – неможливо!» – розповідає Олександр Вацек.

Він також зазначив, що симфонія «Каддиш» американського композитора Леонарда Бернстайна у виконанні «Ореї» вразила слухачів під час виступу капели у 2009 році у Голландії.

Хорова музика звучить не в Україні 

На думку керівника хору хлопчиків та юнаків Муніципальної академічної чоловічої хорової капели імені Ревуцького Аїди Зайцевої, часті закордонні виступи цього колективу зумовлені недостатньою підтримкою хорових традиції в Україні.

«Хорова музика повинна звучати усюди. Шкода, що її зараз майже не чути ні на телебаченні, ні на радіо. Дуже хочеться підняти інтерес до неї і повернути ті традиції, які суттєво відрізняють українську хорову культур», – говорить Аїда Зайцева.

Наразі у житомирській хоровій капелі «Орея» співає 30 хористів, 7 з яких, за словами художнього керівника, не мають музичної освіти. Від 1986 року капела є учасником міжнародних хорових конкурсів. У репертуарі колективу – різножанрові твори українських та зарубіжних композиторів, зокрема, Баха, Моцарта, Верді, Вівальді та Бетховена.

Відео з виступу капели можна переглянути тут

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути