chrome firefox opera safari iexplorer

Бенкет серед чуми: розкішні покупки українських чиновників

03 січня 2012 о 10:53

За минулий рік чиновники витратили через державні закупівлі мільярди гривень. Багато тендерів були досить сумнівними з точки зору крайньої необхідності.

Пропонуємо добірку найоригінальніших держвитрат 2011 року.

«Золоті» квіти Кабінет міністрів

5 серпня за раз придбав квітів на 2202 грн. Найдорожчими виявились орхідеї цимбідіум по 180 грн за штуку та цимбідіум міні по 120 грн за штуку, пише Gazeta.ua.

Бенкет під час чуми

14 листопада на обслуговування офіційних заходів було придбано 14325 кг м'яса і харчових субпродуктів свійської птиці. Найбільше придбали м'яса і курей-бройлерів.

Не пошкодували 304 тисячі гривень з бюджету на 4,5 тонни свіжої свинини та свинячих субпродуктів. Тобто в середньому по 68 грн/кг. Качиного м'яса і гусячої печінки купили цілу тонну.

Do you speak english?

Нардеп від Партії регіонів Сергій Ківалов за бюджетні гроші відправив у закордонний ВНЗ свою секретарку, 21-річну модель Анну Лакарову.

Національний університет «Одеська юридична академія», де вона навчається, 30 листопада за результатами тендеру за 158 тис. грн уклав договір з британським Університетом Бакінгем на послуги у сфері вищої освіти. Серед усіх студентів у відбірковому конкурсі перемогла саме Лакарова.

Міністерство внутрішніх справ 7 грудня за 5,55 млн грн придбало 1500 електронних перекладачів Ectaco iTRAVL з можливістю розпізнавання мови і озвучення перекладу людським голосом. Тобто один такий прилад коштував 3,7 тис. грн.

Також у листопаді МВС закупило через тендер за державні кошти медичне обладнання для потреб відомства на загальну суму 2,63 мільйона гривень.

Зокрема, згідно з даними «Вісника державних закупівель», придбано підводні душі-масажі по 100 тисяч гривень за комплект, три перлинні ванни по 50 тис. грн за штуку, ванну для підводного душу-масажу з гідромасажною системою за 170 тис. грн та систему для гідроколонотерапії за 190 тисяч гривень.

Стільці у стилі бароко для депутатських сідниць

Готель «Київ» Управління справами апарату Верховної Ради придбав 36 стільців за 247 тис. грн. Вартість одного стільця становить 6,857 тис. грн.

Золотомобільні резерви НБУ

Національний банк України 14 грудня уклав угоду на придбання 30 кишенькових комп'ютерів LG P970 за 93 тис. грн. Середня вартість смартфону становила 3,09 тис. грн.

Позолочені мобілки та «золоті» урни «Укрзалізниці»

Нещодавно служба матеріально-технічного постачання «Львівської залізниці» придбала 200 смітників ціною понад 5 тисяч гривень кожен. При цьому, середня ринкова ціна вуличних урн коливається від 600 до 1000 гривень. У серпні «Укрзалізниця» після набуття розголосу у ЗМІ розірвала тендерну угоду на придбання позолочених мобільних телефонів.

Комп'ютери для феміди за ціною нової машини

Судова адміністрація у Полтавській області закупила для місцевих судів за бюджетні кошти 23 комп'ютера по 74 тис. гривень або 9270 доларів за штуку.  Для порівняння, в офіційних дилерів АвтоЗАЗу автомобіль «Деу Ланос» коштує 71 тисячу грн. Як повідомлялось,  Під час держзакупівель до 15% усього бюджету України, або 7 млрд доларів осідає в кишенях чиновників.

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі