chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі не святкуватимуть День захисника вітчизни

22 лютого 2012 о 12:41

Як би хто не ставився до 23 лютого, але поки що ця дата виділена червоним в усіх офіційних українських календарях. А от Тернопільська міська рада вирішила «викреслити» таке свято як радянське, не українське і не патріотичне, пише Україна молода. 

У свідомості мас середнього і старшого покоління (навіть якщо більшість і використовує дату винятково як зайвий привід для «гулянки») зробити це не так просто. Тому просвободівська міськрада Тернополя зробила «хід конем»: затверджуючи три місяці тому основні напрями діяльності та заходи культурно–масової роботи на період 2012—2015 років, про таку дату «просто забули».

Із цього приводу до прокуратури звернувся перший секретар Тернопільського обкому Комуністичної партії Василь Паразінський, відтак відповідна частина документа вже опротестована прокурором. Однак на сесії міськради, яка відбулася минулого тижня, більшістю депутатських голосів протест прокурора відхилили.

Тому офіційно в Тернополі наразі залишаються свої «святкові розклади» — День захисника Вітчизни не вважають святом узагалі, а День перемоги відзначають лише як День пам’яті жертв, загиблих у Другій світовій ­вій­ні.

Але подобається таке не всім тернополянам. Приміром, в обговоренні щодо скасування святкування 23 лютого на одному з найпопулярніших місцевих сайтів учора з–поміж більш як півсотні коментарів лише у кількох оцінили рішення міськради позитивно.

Розділи: Суспільство

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути