chrome firefox opera safari iexplorer

НБУ випустив пам'ятну «Єврогривню»

02 березня 2012 о 15:57

З 1 березня 2012 року Національним банком України введено в обіг пам'ятну монету звичайної якості «Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012 р.» номіналом 1 гривня, повідомляє сайт НБУ.

Тираж «єврогривні» — 5 млн. штук.

Ця пам'ятна монета є офіційною ліцензованою продукцією УЄФА ЄВРО 2012™.

На аверсі монети вгорі зображено малий Державний Герб України, унизу – рік карбування – 2012, в обрамленні давньоруського орнаменту в три рядки написи: УКРАЇНА /1/ ГРИВНЯ, а також логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

Фото ukraine2012.gov.ua

На реверсі монети зображено: напис по колу ФІНАЛЬНИЙ ТУРНІР ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ З ФУТБОЛУ 2012 р., у центрі логотип ЄВРО-2012, під яким написи: UEFA/EURO 2012™/POLAND-UKRAINE.

Монету виготовлено з алюмінієвої бронзи, якість звичайна, маса – 6,8 г, діаметр – 26 мм, товщина – 1,85 мм. Гурт монети містить написи: ОДНА ГРИВНЯ / 2012, які відокремлені один від одного крапками. По колу монети – опуклий кант, зображення та написи – рельєфні.

Художник аверсу і реверсу пам'ятної монети – Дем'яненко В. А., скульптори: аверсу – Дем'яненко В. А., реверсу – Іваненко С. В.

Обігова пам'ятна монета номіналом 1 гривня «Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012 р.» є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів і функціонує в обігу разом з банкнотами і обіговими монетами номіналом 1 гривня попередніх років виготовлення.

Розділи: Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути