chrome firefox opera safari iexplorer

Собаки можуть допомогти захистити дітей від розвитку астми

20 червня 2012 о 15:32

Мікроби, що живуть у домашньому пилі в квартирах, де є собаки, можуть допомогти захистити дітей від можливого розвитку астми. Про це свідчать дані дослідників із Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, представлені на з'їзді Американського товариства мікробіології.

«Ми виявили, що додавання в мишачу їжу пилу з домогосподарств, де є собака, захищає їх (мишей) від дитячого інфекційного агента, що передається повітряним шляхом, респіраторного синцитіального вірусу (RSV інфекції). Ця інфекція поширена у дітей і звичайно має симптоми середньої та значної вираженості. В останньому випадку існує високий ризик розвитку астми», — сказав автор наукової праці КЕІ Фуджімура.

Респіраторний синцитіальний вірус є основною причиною інфекцій нижніх дихальних шляхів у новонароджених і дітей. Від цього вірусу не існує вакцини. Лікування обмежене підтримувальною терапією, можливе застосування кисневої маски.

У своїй роботі Фуджімура та її колеги порівняли три групи тварин: мишей, які отримували порцію «собачого пилу» до інфікування, мишей, інфікованих, але тих, яких не піддавали дії пилу, і мишей контрольної групи без інфекції.

«Миші, що отримували пил, не показали симптомів, пов'язаних з інфекцією, таких як запалення і поява слизових виділень. Вони також мали інший склад кишкової флори, ніж миші, які не харчувалися пилом», — говорить Фуджімура. Вона та її колеги продемонстрували, що колонії бактерій у домашньому пилі (мікробом), там, де є кішка або собака, композиційно відрізняються від пилу будинків, де немає домашніх тварин.

«Це спонукало нас припустити, що мікроби з «собачого пилу» можуть колонізувати шлунково-кишковий тракт, створюючи імунну відповідь і захищаючи свого господаря від астмагенного патогена RSV», — говорить Фуджімура.

За її словами, ця робота є першим кроком до визначення ідентичності мікробних різновидів, які створюють захист проти повітряних інфекцій.

Праця Фуджімура та її колег може спричинити до розвитку мікробних методів лікування, щоб захистити людину від ГРВІ і, врешті знизити ризик розвитку дитячої астми.

19 жовтня

Інші дати
Богдан Гаврилишин
1926 – видатний український економіст. Член Римського клубу, фундатор економічного форуму в Давосі. Багаторічний директор МІМ-Женева. Засновник Міжнародного Інституту Менеджменту в Києві.
Розгорнути
Народився Сергій Васильківський
(1854, м. Ізюм Харківської обл. - 1917) - український живописець, якого називали «поетом українського малярства». А ще про нього писали: «Васильківський у живописі – це Шевченко в літературі». До речі, саме Васильківському належать одні з найвідоміших портретів Кобзаря.
Розгорнути
Народився Ігор Свєшніков
(1915, м. Київ — 1995) – археолог, доктор історичних наук. Понад 20 років проводив розкопки на місці Берестецької битви, результати яких узагальнені в монографії "Битва під Берестечком". Автор монографій про культури шнурової кераміки та шаровидних амфор, путівника по заповіднику "Козацькі могили".
Розгорнути