chrome firefox opera safari iexplorer

«ТойХтоПройшовКрізь Вогонь» претендує на премію «Оскар» у номінації Найкращий фільм іноземною мовою

09 жовтня 2012 о 13:06

Фільм українського режисера Михайла ІллєнкаТойХтоПройшовКрізьВогонь потрапив до лонг-листа номінантів на премію Американської кіноакадемії Оскар у номінації Найкращий фільм іноземною мовою.

Головний герой картини – пілот Іван Додока, літак якого потрапив в аварію. Доля Додоки невідома його родичам. Він встиг побувати в таборах, довго поневірявся по країні, а врешті-решт опинився в індіанському племені в Канаді, де намагався заново облаштувати своє життя.

Стрічка заснована на реальній історії льотчика радянської армії Івана Даценка, чий літак впав під Львовом. Доля Даценка була невідома, поки в 1967 році радянська делегація на всесвітній виставці в Монреалі не зустріла представника індіанського племені, який говорив чистою українською мовою.

Над сценарієм Іллєнко, Костянтин Коновалов і Денис Замрій працювали рік. Зйомки картини в цілому зайняли п'ять років.

Всього в списку на Оскар цього року фігурує 71 робота. Вперше списку потрапила Кенія, повідомляє  прес-служба Американської кіноакадемії. Шорт-лист премії буде оголошений 10 січня 2013 року. Лауреатів премії Оскар оголосять 24 лютого 2013 зі сцени кінотеатру Долбі [раніше - Кодак] в комплексі Голівуд енд Хайленд у Лос-Анджелесі.

Фільм Іллєнка на Оскар від України висунув Національний оскарівський комітет. Із ТойХтоПройшовКрізьВогонь конкурувала стрічка Будинок з вежкою Єви Нейман, але через те, що вона ще не виходила в широкий прокат, рішення національного оскарівського комітету було прийнято на користь фільму Іллєнка, який встиг стати національним лідером українського прокату.

У 2012 році Оскар у номінації Найкращий фільм іноземною мовою дістався іранській драмі Розлучення Надера та Сімін Асгара Фархаді.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути