chrome firefox opera safari iexplorer

Знайдено матеріали про перший в історії світового кіно український повнометражний фільм

18 жовтня 2012 о 16:37

Учора в мистецькому житті Дніпропетровська, а точніше — історичного поселення Лоцманська Кам’янка, що на околиці нинішнього обласного центру, відбулася вікопомна подія. У місцевому Будинку культури згадували фільм Данила Сахненка — чоловiка, який на теренах сучасної України заснував перше кіноательє. Стрічка називається «Запорізька Січ», а її зйомки розпочали у 1911 році саме у Лоц–Кам’янці. Консультантом режисера Сахненка з історичних питань став Дмитро Яворницький, а учасниками масових сцен були місцеві мешканці.

Робота над фільмом, у якому запорізькі козаки відважно борються проти татарів за волю, тривала до 1912 року. На жаль, до наших днів стрічка не збереглася. Отож тепер дніпропетровські кінематографісти наполегливо шукають матеріали про зйомки першого в історії світового кіно українського повнометражного фільму «Запорізька Січ». Те, що їм уже вдалося «накопати», презентували учора.

Проте цього дня глядачі подивилися у Лоц–Кам’янці і повноцінний фільм. Це стрічка того ж Данила Сахненка «Помер бідолаха у лікарні військовій» — єдина з доробку українського режисера, яка збереглася до наших днів повністю.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути