chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у столиці стартує фестиваль «Нове Британське кіно»

15 листопада 2012 о 09:00

15 листопада в Києві розпочинає роботу фестиваль «Нове Британське кіно». Форум, організаторами якого є Британська Рада в Україні разом з «Артхаус Трафік», зажив слави однієї з найбільш очікуваних кіноподій року, піклуючись про свій імідж та конкурентоздатність.

Сьогодні ж до цього процесу фестиваль залучив самого Альфреда Хічкока. Під грифом «Спеціальна подія» «Нове Британське кіно» покаже відреставровану версію його першого фільму «Квартирант. Історія лондонського туману». Ця німа стрічка датована 1927 роком, і тут, як запевняють критики, Хічкок уперше заявив про свої козирі, які потім вибудувалися у фірмовий стиль автора — «теми смерті і фетишу, трюкових зйомок, рідкісного гумору та елегантної побудови кадру, насиченого відчуттям загрози».

Сюжет «Квартиранта» написаний за романом Марі Беллок Лаундес, яка свого часу зацікавилася справою Джека Різника. Головну роль виконав Айвор Новело, з’являється у кадрі і сам Хічкок. До оновленої версії картини долучився відомий британський композитор та музикант Нітін Соуні, який написав до фільму нову партитуру. Музичний супровід «Квартиранта» звучить у виконанні Лондонського симфонічного оркестру.

До основної програми фестивалю ввійшло шість фільмів та один альманах. Не всі назви в афіші «Нового Британського кіно» є новими для українського глядача. Так, стрічка «Зламані» добре знайома учасникам та гостям цьогорічного кінофестивалю в Одесі.

Драма Руфуса Норріса про одинадцятирічну дівчинку, хвору на цукровий діабет, не лише здобула Гран–прі в Одесі, а й зарекомендувала себе одним із найлюдяніших фільмів конкурсної програми. Минулорічна екранізація Емілії Бронте «Буремний перевал» (режисер — Андреа Арнольд) обіцяє здивувати навіть дуже авторитетних знавців цього твору. Фільм «Самозванець» Бартона Лейтона інтригує вже своїм жанром — документальна містика.

Тема людини, яка мусить знаходити баланс між своїм внутрішнім світом і світом навколишнім, продовжує бути однією із найпопулярніших у сучасному кіно. Так, головний герой картини Родріго Гарсії «Таємничий Альберт Ноббс» — офіціант, публічне життя якого не має нічого спільного з його душевними терзаннями. (Це, до речі, один iз найтитулованіших фільмів фестивалю, його тричі номінували на «Оскар», і стільки ж — на «Золотий глобус»).

Чимало призів та нагород ­встигла завоювати мелодрама Педді Консидайн «Тиранозавр» (Гран–прі МКФ у Сендерсі, приз за найкращу жіночу роль на фестивалі в Чикаго тощо).

Для шанувальників комедії — «Готель «Меріголд»: кращий з екзотичних» режисера Джона Меддена. Також у програмі фестивалю — двогодинний альманах «Британія. Коротко», до якого увійшли картини, номіновані на премію Британської кіноакадемії (BAFTA).

Фільми «Нового британського кіно» покажуть у кінотеатрах Києва, Одеси, Львова, Харкова, Донецька та Дніпропетровська.

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути