chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні назріває нова хвиля трудової еміграції

11 січня 2013 о 11:47

Через нестабільність та відсутність перспектив, в Україні піднімається нова міграційна хвиля.

Більша частина вітчизняних професіоналів готова хоч сьогодні спакувати валізи та поїхати шукати реалізації свого потенціалу та кращих заробітків у ЄС, Канаду, США чи країни Азії.

Так, за даними нещодавнього дослідження рекрутингової компанії «Форсаж», яка опитала понад 2 тисячі керівників середньої та вищої ланки, переїхати на роботу за кордон готові 54% респондентів, а ще 28% погодились би на тимчасову трудову еміграцію.

У той же час, за даними «Форсажу», ще у 2006 році на такі зміни у житті готові були лише 20-30% менеджерів, пише «Кореспондент».

Такі міграційні настрої назрівають у суспільстві тоді, коли простір можливостей у країні «стискається до межі», пояснює доктор економічних наук, професор Ірина Прибіткова, провідний науковий співробітник Інституту соціології НАН України.

«Це люди, які усвідомили, що у них немає майбутнього, їх майбутнє закінчується сьогодні, вони нічого не можуть спланувати (через нестабільні політичні та економічні реалії у країні)», — констатує експерт, яка досліджує процеси міграції в Україні протягом усіх років незалежності.

Варто також зазначити, що згідно з даними опитування кадрового порталу hh.ua, найбільше українців (63% опитаних) в плані пошуку роботи приваблюють країни Європи, Канада і США — 42%, менше — Австралія (20%).

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути