chrome firefox opera safari iexplorer

Унікальну виставку букварів відкрили у Дніпропетровську

13 березня 2013 о 09:53

В Дніпропетровську відкрили унікальну виставку букварів з Музею книги і друкарства Державного історико-культурного заповідника міста Острога.

«Книга, що відкриває світ» запрацювала в меморіальному будинку-музеї Дмитра Яворницького.

В експозиції представлені навчальні книги і букварі народів світу, починаючи з початку XVI і закінчуючи початком XXI століття.

За словами музейних працівників, уперше в Дніпропетровську виставили унікальні видання Середньовіччя.

«Вперше в Дніпропетровську представлені унікальні видання Середньовіччя: це підручники латиною, навчальні книги, словники і граматики 1514, 1598, 1626 років із Західної Європи», – повідомив старший науковий співробітник музею Віктор Єкшов.

Окрім цих раритетів, за його даними, відвідувачі можуть ознайомитися з рідкісними виданнями українських букварів 30-50-х років ХХ століття, які вийшли в світ у СРСР, Канаді, Європі, з букварями народів Радянського Союзу і світу 70-80 років ХХ століття, порівняти їх із сучасними українськими виданнями.

Виставку доповнює давнє і сучасне письмове приладдя, учнівські зошити, шкільна форма різних часів, портфелі. Виставка триватиме до середини червня.

Джерело: УНН
Розділи: Новини культури

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути