chrome firefox opera safari iexplorer

Топ-10 вишів України очолив КНУ ім. Тараса Шевченка

05 квітня 2013 о 12:48

Київський національний університет ім. Т. Шевченка очолив рейтинг топ-10 вишів України. Рейтинг вищих навчальних закладів був складений журналом «Корреспондент» після опитування роботодавців, які вважаються в Україні кращими і найбільш успішними.

Зокрема, до таких належать українські компанії і відділення міжнародних корпорацій в Україні. Опитані представники 29 компаній повинні були відповісти на питання, випускників яких вишів вони бажають наймати на роботу.

Відтак, найбільшу кількість балів отримав Київський національний університет ім. Шевченка (КНУ) (89 балів), після якого йде Києво-Могилянська академія (60), Київський політехнічний університет (51), Київський національний економічний університет ім. В.Гетьмана (КНЕУ) (49) і замикає п'ятірку Юридична академія ім. Ярослава Мудрого (21). До першої п'ятірки потрапили в основному столичні виші, окрім харківської юракадемії, а вже до другої частини рейтингу увійшли регіональні навчальні заклади.

Зокрема, на шостому місці розташувалась Львівська політехніка (15 балів), на сьомій позиції Національний авіаційний університет (12), восьме місце зайняв Львівський національний університет  ім. Франка (11), а на дев'ятій і десятій позиціях Харківський політехнічний інститут (11) і Національний педагогічний університет ім. Драгоманова (7) відповідно. Що стосується напрямків підготовки, то думки роботодавців дещо розходяться. Спеціалістів з юриспруденції частіше беруть з КНУ ім. Шевченка.

Конкурувати намагаються харківська Юридична академія і Києво-Могилянка. У сфері підготовки економістів і фінансистів в лідерах КНЕУ, КНУ ім. Шевченка і Києво-Могилянська академія. Найкращих маркетологів і спеціалістів з реклами випускають, на думку роботодавців, Києво-Могилянка, а у Київському політесі – фахівців з ІТ. Лідерство у гуманітарних спеціальностях тримають Київський національний університет, Києво-Могилянська академія і Національний педагогічний університет ім. Драгоманова.

У свою чергу, у Київському політесі, Львівському політехнічному і Національному авіаційному університеті навчають кращих фахівців з інженерно-технічних спеціальностей.

Розділи: Новини освіти

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути