chrome firefox opera safari iexplorer

До Львова привезли скіфський золотий нагрудник та прикраси Русі

17 травня 2013 о 16:55

Понад 600 рідкісних артефактів виставки «Величні тисячоліття України» експонують на цокольному поверсі палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15).

Експонати презентують 6,5 тисячоліть в історії України від часів Трипільської культури (V-IIдо н.е.) до Київської Русі (IX-XIIст. н.е.).

Львів’яни та гості міста можуть побачити скіфські бойові мечі «акінакі», кіммерійську кінську збрую, скіфські золоті пластини на одяг, скіфську царську гривну, золотий скіфський царський нагрудник із зображенням скіфа на дельфіні, який перетинає Чорне море. Також на виставці представлені золоті та срібні прикраси часів Київської Русі.

zaxid.net

 zaxid.net

Директор Львівської національної галереї мистецтв Лариса Разінкова розповіла, що із фондом «Платар» галерея співпрацює вже четвертий рік. За її словами, фонд зробив ремонт у залі античного мистецтва і в каплиці.

zaxid.net

 zaxid.net

Головний зберігач колекції «Платар» Марія Моторжина розповіла, що колекцію постійно поповнюватимуть новими експонатами. За її словами, все, що представлено на виставці, буде знайдено на території України. Здебільшого це знахідки людей на своїх присадибних ділянках, полях, які вони передали фонду.

zaxid.net

 zaxid.net

Завтра, 18 травня, у міжнародний день музеїв вхід буде вільним. В інші дні безкоштовно подивитися «Величні тисячоліття України» зможуть діти до 10 років та люди з особливими потребами, для дітей квиток коштуватиме 5 грн, для дорослих – 10 грн.

zaxid.net

 zaxid.net

Нагадаємо, спільно із фондом «Платар» у палаці Потоцьких наприкінці березня 2012 року відкрилася виставка «Золото античного світу», а в грудні 2011 року – «Золоті скарби зниклих цивілізацій». Також минулого року експонували «Код Трипілля».

zaxid.net

 zaxid.net

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути