chrome firefox opera safari iexplorer

Київський цирк ініцюював інформаційну кампанію з популяризації гуманного ставлення до циркових тварин

17 липня 2013 о 10:00

Національний цирк України ініціює інформаційну кампанію із захисту гуманного ставлення до циркових тварин.

Нова кампанія покликана ознайомити глядача з роботою справжніх артистів-професіоналів, котрі використовують безбольові, заохочувальні методи дресури.

Долучитися до кампанії можна на офіційному YouTube-каналі цирку. Тут розміщуються відео-репортажі про дресирувальників та інтерв’ю з ними.

Людмила Шевченко, гендиректор – художній керівник Національного цирку підкреслює: «Варто визнати, що погані дресирувальники існують. Але не треба списувати абсолютно всіх у цю категорію. Силовий примус тварин не допустимий у стінах Національного цирку України, і ми докладемо максимум зусиль, аби так було завжди, і глядач був спокійний з цього приводу», — запевнила Шевченко.

У цирку кажуть, що вони оголосили бойкот дресирувальників, викритих у жорстокості до тварин.

Заохочувальний (безбольовий) метод дресури оснований на годуванні тварини у процесі гри з нею. За кожну успішну дію тварина отримує їжу. Таким чином трюки відточуються і вдосконалюються багато місяців і років. У процесі беруть участь тільки тварини, вилучені з дикої природи як мінімум у 3-4 поколінні.

Цей метод вважається найефективнішим, але й найбільш трудомістким із відомих. Вперше його ввів у використання Володимир Леонідович Дуров (1863—1934) на основі наукових відкриттів Сеченова і Павлова.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути