chrome firefox opera safari iexplorer

Металургія виявилась однією з найщедріших за зарплатами галузей в Україні

17 липня 2013 о 15:59

З березня по вересень 2012 року однією з найщедріших за зарплатами галузей в Україні виявилася металургія.

Про це повідомили сьогодні у Міжнародному кадровому порталі hh.ua.

Експерти hh.ua розрахували динаміку зарплатних пропозицій у період з березня по вересень 2012 року. Однією з найщедріших за зарплатами галузей виявилася металургія. Досвідчені претенденти в цій професійній галузі можуть розраховувати на солідні місячні оклади: до 10000 USD і більше.

Роботодавці у сфері металургії переважно регіональні. Ця професійна галузь практично єдина, де кількість вакансій у регіонах перевищує кількість пропозицій роботи в Києві. Обганяють столицю аж дві області – Донецька та Дніпропетровська. Інші регіони східної України (Харківська та Херсонська області) теж потрапляють до п’ятірки основних роботодавців у металургії. Домінування регіонів сприятливе для ринку загалом і деякою мірою компенсує істотний перекіс на користь столиці на ринку праці.

Роботодавці мають доволі високі вимоги до металургів. У половині вакансій шукають працівника з 3-6 роками досвіду роботи, третина вакансій допускає досвід від 1 до 3 років. А в 12% випадків охочі зайняти запропоновану посаду повинні працювати за фахом більше як 6 років. Лише 6% претендентів можуть не мати досвіду зовсім. Майже всі вакансії передбачають повний робочий день і повну зайнятість. Гнучкий графік та віддалена робота не пропонуються.

Такі високі вимоги передбачають солідну матеріальну винагороду: претенденти можуть розраховувати на зарплату від 8200 грн до 22300 грн і більше. Але рівень оплати праці роботодавці вказують неохоче: лише у 18% вакансій є інформація про запропонований оклад.

ТОП-5 вакансій по зарплаті в металургії за 2012 представляють різні напрямки металургії. Зарплатний максимум – від 9000 до 18000 USD – пропонувався менеджеру проекту з підземного видобутку родовищ корисних копалин. Основні обов’язки на такій посаді: ведення проектів з будівництва, реконструкції та розвитку виробничих об’єктів компанії (переважно об’єктів підземного видобутку МПІ). Серед обов’язків – управління проектною групою в 10-15 чоловік. Від претендента очікується мінімум 5 років успішного доведеного досвіду в управлінні проектами у гірничому секторі, переважно в будівництві об’єктів підземного видобутку МПІ, мінімум 10 років на посаді інженера у гірничій галузі тощо. Роботодавці хочуть кандидата з вищою освітою за спеціальністю «гірнича справа», додаткова освіта в галузі управління проектами вітається. При цьому володіння англійською мовою не обов’язкове, а подається як перевага.

Найпопулярніша профгалузь у металургії серед роботодавців – виробництво (310 вакансій у 2012 році). Більше як 10 вакансій у 2012 році розміщували в таких сферах: продажі (51 вакансія), закупівлі (32), бухгалтерія (30), IT, телеком (26), ТОП-менеджмент (20), маркетинг (17). Незначну кількість вакансій на рік (до 10 пропозицій) у галузі металургії розміщували і в інших проф. сферах, навіть у таких, як наука, освіта, мистецтво, медіа.

У 2012 році помітно зріс ринок пропозиції роботи з видобутку сировини (руди). У 2012 році розміщено 22 вакансії за цією спеціалізацією, що майже в чотири рази більше, ніж у 2011 і 2010 роках (лише по 6 вакансій за рік).

Найбільше вакансій пропонують у Донецькій області (15 з 22). Далі йде Київ (5 з 22). У Кіровоградській і Запорізькій областях було розміщено лише по одній вакансії в сфері видобутку сировини.

Зарплата вказується майже у половині випадків. Зазначені пропозиції можуть порадувати пошукачів доволі високими ставками. Наприклад, головний інженер копальні з досвідом понад 6 років може претендувати на зарплату від 8000 до 12000 USD, а директор копальні з таким же досвідом – від 10000 до 16000 USD.

Дослідження проведено на основі бази даних вакансій Міжнародного кадрового порталу hh.ua в Україні в листопаді 2012 року.

Джерело: zik.ua
Розділи: Суспільство

18 березня

Інші дати
День працівника податкової та митної справи України
Свято встановлено указом Президента України від 11 жовтня 2013 року на заміну Дня митної служби України (25 червня) та Дня працівника державної податкової служби України (2 липня).
Розгорнути
Народився Федір Муравченко
(1929, с. Запоріжжя-Грудовате Дніпропетровська область – 2010) – головний конструктор Запорізького машинобудівного конструкторського бюро «Прогрес», доктор технічних наук, академік. Герой України. Брав участь у створенні понад 50 типів і модифікацій авіадвигунів.
Розгорнути