chrome firefox opera safari iexplorer

Українська письменниця отримала престижну німецьку премію

08 липня 2013 о 11:00

43-річна Петровська підкорила журі своїм твором «Можливо Естер» («Vielleicht Esther»), повідомляє Deutsche Welle із псиланням на dpa.

У ньому йдеться про рідне місто авторки — Київ — у часи Другої світової війни, вигнання та винищення українських євреїв 1941 року на прикладі прабабусі.

Письменниця оповідає трагічну історію від імені правнучки. Журі вразив спокійний і проникливий стиль авторки, підсилений історичними фактами. «За» твір Петровської проголосували майже одностайно.

«Чудово, сильно, вільно й легко зітканий текст», — так пояснили своє рішення члени журі. Таке визнання виявилося для авторки неочікуваним. «Взагалі-то я хотіла почути трохи більше критики», — сказала вона, отримуючи нагороду на сцені.

Катя Петровська народилася 1970 року в Києві. Після атомної катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році вона залишила батьківщину, вивчала літературознавство в Естонії, навчалась у США й 1998 року захистила дисертацію в Москві. Починаючи від 1999 року, авторка мешкає в Берліні та працює журналісткою. Її перша книга має побачити світ у березні 2014 року.

Премія імені Інґеборґ Бахманн, яку щорічно вручають у Клаґенфурті, вважається однією з найпрестижніших літературних відзнак у німецькомовних країнах. Її заснували в 1976 році на честь відомої поетеси Інґеборґ Бахманн (1926—1973), уродженки цього австрійського міста.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути