chrome firefox opera safari iexplorer

Українці скуповують інвестиційні монети

22 липня 2013 о 17:00
newsland.com

За півроку НБУ продав 16 тис. інвестиційних монет на 31,15 мільйона гривень

Попри падіння цін на золото, українці все одно скуповують монети. Однак не звичайні колекції, а інвестиційні. За перші півроку НБУ продав 16 тисяч інвестиційних монет, тоді як за весь минулий рік – 14 тисяч. Усе це означає, що гроші в українців є, однак вони не знають, куди їх вкладати, окрім банківських депозитів, ставки за якими стабільно знижуються. Зрештою, для більшості клієнтів, які купують золото, – чи то у зливках, чи то у монетах, – воно не стільки спосіб примножити свої заощадження, скільки зберегти їх. Чим же відрізняються звичайні банківські метали від інвестиційних монет?

Як пояснює координатор комітету НАБУ з питань банківської інфраструктури та платіжних систем Володимир Єременко, якщо клієнт отримує золоті зливки «на руки», то, щоб потім їх продати, потрібна експертиза. Це займає час, дещо гальмує процес і коштує грошей. Деякі банки відкривають так звані золоті рахунки, тобто фізично не видають зливки клієнту і нараховують невеликий відсоток, як за депозитом (1-5% річних). На відміну від злитків металів, інвестиційні монети не потребують експертизи металу при зворотному викупі, оскільки підробити таку монету складно. НБУ щодня встановлює ціну продажу і зворотного викупу ІМ, яка залежить від цін на світовому ринку. Купити чи продати інвестиційні монети можна через відділення НБУ чи в уповноважених банках (на сьогодні їх близько 40). Уповноважені банки можуть закуповувати монети в НБУ на себе і продавати їх від себе за своєю ціною або брати монети у НБУ на реалізацію. При цьому НБУ зобов’язує уповноважені банки викуповувати їх за ціною, яка регулюється НБУ (ціна продажу не регулюється). Однак з інвестуванням у такі монети не усе так просто.

«Купуючи інвестиційні монети, людина розраховує на зростання їх вартості, і в довгостроковій перспективі це виправдано. Але ціна на дорогоцінні метали теж коливається, бувають стрибки, але бувають і падіння, — каже Володимир Єремеєнко. – Треба враховувати, що різниця між ціною продажу і ціною зворотного викупу, яку встановлює НБУ, набагато вища, ніж у валютному обмінному пункті, і становить близько 20-30%. Крім того, уповноважені банки можуть встановлювати свою націнку на ціну продажу, що ще більше збільшує маржу не на користь клієнта. Я б не радив купувати інвестиційні монети, якщо гроші вам можуть знадобитися вже завтра. На коротких строках можна програти. У такому випадку краще розмістити гроші на депозит. Інвестиційні монети варто купувати на тривалі терміни — кілька років, а то й десятиліть. Лише тоді ви точно виграєте, особливо якщо передбачаються або настануть якісь катаклізми й кризи.

Розділи: Суспільство

24 липня

Інші дати
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі