chrome firefox opera safari iexplorer

53% українців знають про Голодомор тільки “в загальних рисах”

19 листопада 2013 о 15:20

Майже все населення України знає про Голодомор. Про це йдеться у результатах загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціатива ім. І.Кучеріва”, передає кореспондент УНН.

За результатами дослідження, лише 2% населення України нічого не знає й взагалі не чули про Голодомор.

“Проте більшість населення (53%) відповіла, що знає про Голодомор “в загальних рисах”, ще 19% — “щось про це чули” і лише 26% вважають, що добре ознайомленні з проблематикою Голодомору”, — йдеться в опитуванні.

В той же час у дослідженні відзначено, що рівень інформованості щодо Голодомору істотно залежить від віку опитуваних. Добре обізнаними з цим питанням вважають себе люди старшого віку більше 55 років – 42%, значно менше обізнані в проблематиці молодші віком від 30 до 54 років – 21% і лише 16% віком до 30 років.

За даними опитування, серед регіонів добре обізнаних з тематикою Голодомору найбільше опитаних виявилось у Центральному регіоні – 43%, найменше у Східному та Південному, де третина жителів відповіли, що “щось про це чули”.

Також в опитуванні йдеться, що основним джерелом інформації про Голодомор є ЗМІ.

“З них дізналися про Голодомор 60% населення, майже половина населення (48%) дізналися про Голодомор від родичів, 23% — під час навчання у ВНЗ чи середньому навчальному закладі, ще 17% — від знайомих та друзів, 13% — з історичних та художніх книг, 8% — з інтернету”, — йдеться в опитування.

Також там відзначається, що більшість людей старшого віку (68%) дізнались про Голодомор від родичів.

Загальнонаціональне опитування України проведено Фондом “Демократичні ініціатива ім. І.Кучеріва” з соціологічною службою “Ukrainian Cociology Servis” з 5 по 16 жовтня 2013 року. Усього було опитано 2 тисячі респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (старше 18 років) за такими показниками, як стать, вік, рівень освіти та регіон проживання. Теоретична похибка вибірки 2,3%.

Джерело: unn.com.ua
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути