chrome firefox opera safari iexplorer

Унікальна християнська реліквія прибуде до України 24 січня

11 січня 2014 о 12:30

З 25 по 30 січня святиня Дари волхвів буде доступна для поклоніння у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі.

«У ці дні можна буде помолитися Спасителю, Який прийшов у світ, і доторкнутися до реліквії, освяченої дотиком Новонародженого», — сказано на сайті Української Православної церкви.

Дари волхвів — це одна з небагатьох реліквій, пов'язана із земним життям Ісуса Христа, що збереглася до сьогоднішнього дня. Згідно з перекладами з письмових візантійських джерел, Дари волхвів разом зі Своєю чесною ризою і поясом передала Єрусалимській Церкві сама Пресвята Богородиця.

В Єрусалимі реліквія перебувала до IV століття, за імператора Східної Римської імперії Аркадія (395-408) Дари були перенесені до столиці Візантії — Константинополя і поміщені у храмі Святої Софії. Там їх бачили російські паломники. У 1200 році про Дари волхвів згадує у своїй книзі архієпископ Новгородський Антоній. Після падіння Константинополя реліквія була передана на Афон, де перебуває до теперішнього часу.

Золото збереглося у вигляді 28 невеликих підвісок різної форми, майстерно прикрашених орнаментом у техніці філіграні. До кожної з цих золотих пластин на срібній нитці прикріплені намистини із суміші ладану та смирни. Дари зберігаються у 10 ковчегах у ризниці монастиря Святого Павла.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути