chrome firefox opera safari iexplorer

На засіданні ЮНЕСКО подумають, як захистити культурну спадщину Криму

10 квітня 2014 о 10:43

Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) розгляне питання про ситуацію з культурною спадщиною Криму

Про це заявив глава департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

«10 квітня країни – члени Виконавчої ради розглянуть, внесений Україною, пункт порядку денного про необхідність моніторингу з боку ЮНЕСКО питань захисту культурної спадщини, забезпечення безперервного освітнього процесу, дотримання прав національних меншин, безпеки журналістів та інших питань у сфері компетенції Організації, які виникли у зв'язку з військовою присутністю Росії в Криму», – заявив Перебийніс, передає Радіо «Свобода».

Водночас в російському МЗС заявили: «Росія шкодує, що в ЮНЕСКО більше не працює консенсусний підхід, і розчарована рішенням виконкому організації погодитися на обговорення проекту резолюції щодо Криму», – йдеться у заяві.

Раніше Україна звернулася до ЮНЕСКО з проханням захистити об’єкти культурної спадщини на території Криму, до яких українські вчені фактично втратили доступ після окупації півострова російськими військами.

Пленарне засідання 194-ої сесії виконавчої ради ЮНЕСКО розпочнеться сьогодні у Парижі.

Джерело: Espreso.tv
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути