chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти скасувало друк нових підручників «від Табачника», де була купа помилок

11 червня 2014 о 10:33
Міністерство освіти і науки України скасувало друк схвалених екс-керівником відомства Дмитром Табачником підручників для 4-7 класів, в яких було чимало помилок.

Про це повідомив нинішній очільник міністерства Сергій Квіт, якого цитує 5 канал.

«Зараз буде проводитися новий тендерний відбір. Але він буде проведений за новою системою процедур», — наголосив міністр.

Нагадаємо, що торік фахівці знайшли у підручниках, схвалених Міністерством освіти та науки,численні орфографічні, пунктуаційні, граматичні, стилістичні, логічні, а також технічні помилки. Зокрема тернопільські педагоги знайшли 153 помилки і неточності на 149 сторінках підручника із математики для 1-го класу. Тогочасний глава відомства Табачник тоді факт помилок заперечував.

Як раніше повідомляла «Українська правда. Життя», підручники з математики для першого класу написані незрозумілою для першокласника мовою.

Крім того, «Буквар» та «Українська мова» і «Літературні читання» для другого класу переповнені текстами на сільську тематику і містять чимало слів, які нині не використовуються у розмові.

Раніше тривали численні дискусії довкола помилок у підручниках для школярів. Директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Олександр Удод у відповідь на критику підручників тоді зауважив, що помилок немає.

А ті зауваження, які лунають, стосуються друкарських помилок. А критика, яка шириться пресою на адресу нових підручників, «є свідченням нецивілізованої конкурентної боротьби».

 

Раніше тернопільські видавці заявляли, що у згаданих підручниках з математики понад сотні помилок.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник сказав, що мимодруки у підручниках були через те, що авторка «Математики» хворіла.

«Той підручник, де були висмикнуті — до речі „Математика“ не першого класу, а другого – там не було такої кількості підручників, було кілька мимодруків („опечаток“). Не можна експлуатувати цю тему, тому що це єдиний рукопис з усіх 153 підручників, автор якого – чудовий вчитель математики Фаїна Михайлівна Рівкінд не змогла вичитати цей рукопис, бо знаходилася влітку, коли була друга верстка, в останній стадії онкозахворювання», — сказав Табачник.

«І досить вже журналістам мучити пам'ять цієї світлої жінки. Немає її поруч, а видавництво всі „опечатки“ вже розіслало в кожну школу. Пожалійте світлу пам'ять вчителя», — додав він він.

11 травня

Інші дати
11 травня відзначають:
  • Всесвітній день мігруючих птахів.
  • Міжнародний день астрономії.
Розгорнути
Народився Володимир Огієвський
(1890, с. Крапивна, Росія - 1979) - український вчений в галузі радіотехніки. Під його керівництвом створено першу в Україні радіомовну станцію.
Розгорнути
Народився Григорій Гельфандбейн
(1908, м. Херсон - 1993) – український літературний критик, публіцист, дослідник української літератури та театру. Автор книги "Молода поезія", біографічних нарисів про українських артистів "Д. І. Антонович", "І. О. Мар’яненко".
Ну що б, здавалося, слова... Слова та голос — більш нічого. А серце б’ється — ожива, Як їх почує!.. Знать, од Бога І голос той, і ті слова Ідуть меж люди! . . . . . . . . (Тарас Шевченко)
Розгорнути