chrome firefox opera safari iexplorer

Через бойові дії на сході України близько мільйона людей були змушені покинути свої домівки

04 вересня 2014 о 12:40

Через бойові дії на сході України близько мільйона людей були змушені покинути свої будинки. 

Про це повідомляє Управління верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), передає Російська служба Бі-Бі-Сі. 

За даними організації, за останні три тижні кількість біженців, що переселилися з районів боїв в інші регіони України, збільшилася майже втричі і зараз становить приблизно 260 тисяч осіб. 5 серпня повідомлялося про 117 тисячах українських біженців. 

Крім того, за підрахунками ООН, близько 814 тис. українських біженців зараз перебувають на території Росії. 

«Враховуючи триваючі бої в Донецьку, Луганську і на півдні Донецької області, ми побоюємося, що кількість біженців збільшуватиметься», — заявив глава європейського бюро управління Вінсент Коштель. 

В ООН вважають, що справжня кількість біженців може бути набагато більшою, оскільки багато переїжджають до родичів або друзів і не реєструються на новому місці проживання. 

«Якщо ця криза не буде швидко зупинена, то ми будемо мати не лише нищівні гуманітарні наслідки, але існуватиме ризик дестабілізації у цілому регіоні. Після уроків подій на Балканах важко повірити, що конфлікт у таких масштабах може розгорнутися на європейському континенті», — сказав високий представник UNHCR Антоніо Гуттереш, якого цитує прес-служба агентства. 

За даними агентства, політичного притулку у державах Євросоюзу з початку цього року до серпня попросило 4,1 тисяч українців, що у 4,5 рази більше, ніж за весь минулий рік. Найбільше заявок подано в Польщі, Німеччині та Швеції. 

94% переселенців є жителями Донецької та Луганської областей, де з квітня цього року триває протистояння проросійських бойовиків та українських силовиків. 

Агентство зазначило, що, за даними українських служб, у зоні конфлікту на Донбасі ще знаходиться 2,2 млн людей. 

Довідка УНІАН. За даними Міжвідомчого координаційного штабу Держслужби з надзвичайних ситуацій України, станом на 2 вересня з району проведення антитерористичної операції в інші регіони переселено більш як 199 тис. осіб.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

23 червня

Інші дати
Народився Михайло Матусовький
(1915, м. Луганськ – 1990) – радянський поет. Автор текстів пісень: «На безымянной высоте», «С чего начинается Родина», «Подмосковные вечера» та ін.
Розгорнути
Народилася Анна Ахматова (Горенко)
(1889, м.Одеса – 1966) - російська поетеса, літературознавець, перекладач.
«Эти очи — словно море, Волн сиянье голубых. И мое былое горе, Как пылинка, тонет в них. Эти очи — как криница. Перламутр блестит на дне, А надежда, как зарница, Сквозь ресницы блещет мне.» (Анна Ахматова, переклад вірша Івана Франка)
Розгорнути