chrome firefox opera safari iexplorer

Через бойові дії на сході України близько мільйона людей були змушені покинути свої домівки

04 вересня 2014 о 12:40
health.unian.ua

Через бойові дії на сході України близько мільйона людей були змушені покинути свої будинки. 

Про це повідомляє Управління верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), передає Російська служба Бі-Бі-Сі. 

За даними організації, за останні три тижні кількість біженців, що переселилися з районів боїв в інші регіони України, збільшилася майже втричі і зараз становить приблизно 260 тисяч осіб. 5 серпня повідомлялося про 117 тисячах українських біженців. 

Крім того, за підрахунками ООН, близько 814 тис. українських біженців зараз перебувають на території Росії. 

«Враховуючи триваючі бої в Донецьку, Луганську і на півдні Донецької області, ми побоюємося, що кількість біженців збільшуватиметься», — заявив глава європейського бюро управління Вінсент Коштель. 

В ООН вважають, що справжня кількість біженців може бути набагато більшою, оскільки багато переїжджають до родичів або друзів і не реєструються на новому місці проживання. 

«Якщо ця криза не буде швидко зупинена, то ми будемо мати не лише нищівні гуманітарні наслідки, але існуватиме ризик дестабілізації у цілому регіоні. Після уроків подій на Балканах важко повірити, що конфлікт у таких масштабах може розгорнутися на європейському континенті», — сказав високий представник UNHCR Антоніо Гуттереш, якого цитує прес-служба агентства. 

За даними агентства, політичного притулку у державах Євросоюзу з початку цього року до серпня попросило 4,1 тисяч українців, що у 4,5 рази більше, ніж за весь минулий рік. Найбільше заявок подано в Польщі, Німеччині та Швеції. 

94% переселенців є жителями Донецької та Луганської областей, де з квітня цього року триває протистояння проросійських бойовиків та українських силовиків. 

Агентство зазначило, що, за даними українських служб, у зоні конфлікту на Донбасі ще знаходиться 2,2 млн людей. 

Довідка УНІАН. За даними Міжвідомчого координаційного штабу Держслужби з надзвичайних ситуацій України, станом на 2 вересня з району проведення антитерористичної операції в інші регіони переселено більш як 199 тис. осіб.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

26 липня

Інші дати
Народився Володимир Винниченко
(1880, м.Кіровоград  - 1951) — український письменник, драматург, художник, політичний і державний діяч. Співавтор Універсалів Української Народної Республіки, голова першого українського уряду (Генерального секретаріату). Автор тритомної  мемуарно-публіцистичної праці «Відродження нації», першого українського фантастичного роману «Сонячна машина».
«Чудний наш народ - і сильний, і сумний... Мав героїв - і ніхто їх не знав... Усе життя любив волю - і все життя жив рабом... Утворив багатство пісні - і сам її не знає...» (Володимир Винниченко)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі